יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסה ומדעים
הנדסת תעשייה וניהול
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מהנדסי תעשייה וניהול אחראים על ניהול רכש ומלאי, ועל תפעול מערכי ייצור באופן שישלב בצורה אופטימלית בין האנשים בארגון לבין החומרים והציוד הקיים. המהנדס רואה את הארגון כמערכת משולבת (אנשים וציוד), מנתח אותה ומתכנן מערכת שתביא לתוצאות משופרות. במסגרת זו מהנדס התעשייה והניהול יכול לחקור את שיטות עבודה וקבלת ההחלטות הניהוליות ולספק ייעוץ ארגוני.
?מה הן דרישות הקדם
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי.
?זה מתאים לי
מהנדס תעשייה וניהול צריך להיות אסטרטג בנשמתו ובעל יכולת לראות את "התמונה הגדולה", לפקח עליה ולהיות מסוגל לשפר אותה באמצעות קבלת ההחלטות הנכונות.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
5,700 איש בשנת 2005
:המעסיקים הבולטים
תעשייה אווירית, טבע, אל-אופ, תעשיות כימיקלים לישראל, צה"ל, בתי חולים
:משכורות
השכר ההתחלתי עומד על כ-8,000 ש"ח ברוטו, ובעלי ניסיון יכולים להשתכר אף 15,000 שקלים בחודש.
גופים מפקחים
רשם המהנדסים במשרד התעשייה והמסחר
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
353 תלמידים חדשים לתואר ראשון באוניברסיטאות
בוגרים טריים
957 איש בשנת 2003, כשני שליש מהם למדו במכללות
הכשרה ולימודים
דרישות הקבלה למגמות ההנדסה הן אלה: בעלי תעודת בגרות שקיבלו ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות בפיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו.

ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר אוניברסיטאי יבוסס על שילוב בין ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה.

כמו כן, פרט לדרישות החובה רצוי שתהיה לכם בגרות בביולוגיה בהיקף של 5 יחידות לימוד ובציון 80 לפחות.
?מה לומדים שם
הנדסת תעשייה וניהול כוללת שני תחומי עבודה: ניהול וייצור, ומסלול מערכות מידע. מבין מקצועות ההנדסה זהו התחום שנחשב לתחום הקל ביותר ללימוד, כיוון שהלימודים כוללים קצת מכל דבר. תוכנית הלימודים כוללת מקצועות בתחומי מדעי ההנדסה הבסיסיים - מתמטיקה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב - וכן קורסים בנושאי חקר ביצועים, כלכלה ומדעי ההתנהגות, ולימודי התמחות בנושאי ניהול, שיווק, וניהול משאבי אנוש.
?השתלבתי, מה הלאה
מהנדסי תעשייה וניהול זוכים לחופש תעסוקה רחב: הם עשויים לעבוד בתעשיות האלקטרוניקה והאלקטרו-אופטיקה, בתחומי המכניקה, בתחומי הכימיה, תעשיית התרופות והמזון, בתחומי הטקסטים ועוד. ישנם מהנדסי תעשייה וניהול שפנו לעסוק בתחומי מחשוב ומידע, כספים או תקשורת.
כרטיס ביקור
סיגלית כהן-לובוביץ, מנהלת תכנון ובקרת פרוייקטים באלתא
:לימודים
תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן-גוריון
?איך התקבלת
התחלתי עם תום הלימודים בחברת החשמל ולאחר שנתיים עברתי לאלתא
?איך העבודה
מקצוע שמעניק רקע רחב בנושאים הנדסיים יחד עם התנסות בניהול
?מה הלאה
ניהול פרוייקטים
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים