יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסה ומדעים
הנדסת אווירונאוטיקה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מקצוע זה עוסק בפיתוח, תכנון, בקרה ותחזוקה של כלי טיס, טילים, לוויינים, חלליות ומערכות הקשורות בהם כמנועי סילון וכו'. כמו כן המהנדסים אחראיים על פיתוח תשתיות לתעופה וחלל.
?מה הן דרישות הקדם
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
צה"ל, התעשייה האווירית, רפא"ל, בואינג, לוקהד מרטין
גופים מפקחים
רשם המהנדסים במשרד התעשייה והמסחר
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
72 נרשמים חדשים לתואר ראשון
בוגרים טריים
63 בוגרים בשנת 2003
הכשרה ולימודים
דרישות הקבלה למגמות ההנדסה הן אלה: בעלי תעודת בגרות שקיבלו ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות בפיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו.

ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר אוניברסיטאי יבוסס על שילוב בין ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה.
?מה לומדים שם
פרט ללימוד בסיס המקצועות המדעיים (פיזיקה, מתמטיקה), כוללים הלימודים גם קורסים באווירודינמיקה, תורת ההנעה, תכן מערכות ובקרה, תורת החוזק והכוחות המופעלים על כלי טיס בשעת פעולתם, וכן מכניקת טיס.
סוגי התעודות
בוגרי המקצוע אינם עוסקים בהכרח באווירונאוטיקה, אלא משתלבים גם בתחומי הנדסת המחשבים, אלקטרו-אופטיקה, הנדסה ביו רפואית, רובוטיקה וכו'.
כרטיס ביקור
צבי ארזי, מנהל מפעל הנדסה בתעשייה האווירית
:לימודים
תואר ראשון .B.Sc בהנדסת אווירונאוטיקה
ותק בחברה
יותר מ-20 שנה
?איך התקבלת
סיימתי לימודים כעתודאי, התחלתי בפיתוח רקטות בצה"ל ועברתי לתעשייה האווירית בתום השירות הצבאי
?איך העבודה
עבודה קשה ברמה יומיומית עם הנאה רבה מהיצירה והתרגשות רבה עם השלמת פרוייקטים מורכבים
איפה אפשר ללמוד הנדסת אווירונאוטיקה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים