יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסה ומדעים
הנדסת פלסטיקה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הנדסת פלסטיקה היא ענף הנדסה מן המניין. בעולם המודרני מוצרים רבים הינם פלסטיים: רהיטים, צעצועים, נשק, אלקטרוניקה, תעופה, חקלאות ואף ביגוד. תעשיית הפלסטיק בארץ אף היא משגשגת ומוערכת בכ-2 מיליארד דולר בשנה – אמנם מוצרים רבים מגיעים מסין, אך מדובר לרוב במוצרי ה- Low-Tech. תעשיות ההיי-טק ושאר תעשיות העלית ממוקמות בארץ, מתוך ראייה כי הפלסטיק הוא חומר-גלם בעל תכונות מיטביות שמתאפיין במשקל ובעלות מינימליים. גם מהפן האקולוגי סוברים כיום כי פלסטיק הוא חומר מועדף בשל האנרגיה המועטה הנדרשת לייצורו.

כמו בשאר מקצועות ההנדסה, קיים הבדל מהותי בין מהנדס לבין הנדסאי. בעוד שהנדסאי איננו מורשה לביצוע עבודות מסויימות, מהנדס מחזיק בתואר אקדמי BSC המוכר ע"י המל"ג, והוא מסוגל להגיע לתחומי עבודה מגוונים ורמי מעלה.

מהנדסי פלסטיקה, אם כן, עוסקים בפיתוח, בעיצוב ובייצור מוצרי הפלסטיק, בדרך-כלל במפעלים ובחברות פיתוח.
?מה הן דרישות הקדם
על מנת לעבוד כמהנדס פלסטיקה יש צורך בתעודת מהנדס כימיה או פלסטיקה.
?זה מתאים לי
מהנדס הפלסטיקה הוא אדם שיש לו בסיס מדעי טוב ובמקביל מפגין יצירתיות. העיסוק בחומרי הגלם מצריך יכולת הבנה בתחומי הפיזיקה, הכימיה והמתמטיקה, ואילו על מנת לעסוק בפיתוח ובעיצוב יש הכרח בדמיון.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
25,000
:הדיפלומה והאופק האקדמי
400
:מספר מעסיקים
120 גדולים
:המעסיקים הבולטים
כתר, צאג, פלסאון, נטפים, תוסף, כפרית, תרכובות ברום, כרמל אולפינים, אלביט
:המעסיק הציבורי
רפאל, תעשייה אווירית, משרד הביטחון
:משכורות
מ- 8000 עד 12000 ש"ח למשכורת התחלתית
גופים מפקחים
איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
65
בוגרים טריים
30
הכשרה ולימודים
בגרות (85) + פסיכומטרית (620)
?מה לומדים שם
הנדסה, חומרים פלסטיים, שיטות עיבוד של חומרים פלסטיים, ננו-חומרים, פלסטיקה ירוקה, מיחזור, ישומי מחשב, ניהול כלכלה
?השתלבתי, מה הלאה
ניתן להתקדם עד לתפקידי ניהול בכירים
איפה אפשר ללמוד הנדסת פלסטיקה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים