יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
משפטים
משפטים זה לא רק תביעות, אלא גם פישור וגישור, ואף עיסוק בעריכת פטנטים.
אודות המקצוע - משפטים
עריכת פטנטים
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
עורך הפטנטים עוזר לממציא לרשום פטנט על המצאתו: הוא מכין את הבקשה, מוודא שהקריטריונים עומדים בדרישת החוק ומוודא שפטנט זהה אינו קיים כבר.
עורך הפטנטים עוסק בנושאים כמו סימני מסחר ומדגמים בישראל ובחו"ל, זכויות יוצרים, ייצוג משפטי בהליכים בפני רשם הפטנטים, הסכמי העברת ידע, רשיונות והסכמי הרשאה, הסכמי סודיות, חיפוש מידע פטנטי, טיפול וייצוג בתביעות בנושאי הפרות זכויות קנין רוחני, עוולות מסחריות (גזל סוד מסחרי, גניבת עין, מוניטין, תחרות בלתי-הוגנת).

תהליך רישום פטנט נמשך באופן טיפוסי מספר שנים. בישראל מדובר בדרך כלל בשלוש-ארבע שנים, בארה"ב מדובר בשנתיים-שלוש.
?מה הן דרישות הקדם
תואר במדעים או הנדסה בכל אחד מהמוסדות המוכרים בארץ. כמו כן יש צורך בשנתיים התמחות אצל עורך פטנטים בעל ותק של 3 שנים, ובחינות הסמכה של משרד המשפטים.
?זה מתאים לי
עורך הפטנטים צריך להתעניין בטכנולוגיה, ובעל ראש פתוח כדי לקלוט דברים חדשים. עליו להיות סקרן, לדעת לשאול את השאלות הנכונות (את ממציא הפטנט לעתיד). הוא צריך להיות בעל יכולת ביטוי גבוהה - בעל פה ובכתב - ובעל יכולת תיאורית כדי להסביר בכתב את הרעיון העומד מאחורי ההמצאה. כמו כן עליו לדעת את השפה האנגלית על בוריה, כולל מונחים טכניים, שכן רוב התכתובת מתקיימת בשפה זו, לעמוד בזמנים, ולא להתייאש בעבודה בירוקרטית.
מידע על הענף
:משכורות
צעירים צפויים להשתכר 7,000-10,000 שקלים בחודש, ואילו בעלי ניסיון יכולים לצפות למשכורות שבין 14,000-20,000 שקלים בחודש. עם זאת, לעיתים המשכורת אינה קבועה אלא מתבסס על אחוזים.
גופים מפקחים
משרד המשפטים - רשות הפטנטים.
כרטיס ביקור
יוני ארז, עורך פטנטים
:לימודים
.B.A הנדסת מערכות תקשורת ו-.B.A נוסף במשפטים
תנאים ושכר
מעל המומצע
ותק בחברה
שלוש שנים
?איך התקבלת
בתום התואר חיפש אלטרנטיבה לעולם התוכנה, והחליט להצטרף לחברה שעסקה בתחום עריכת פטנטים לתקופת ניסיון.
?איך העבודה
מעניינת ומאתגרת.
?מה הלאה
שואף לשלב בין עריכת פטנטים לעריכת דין
איפה אפשר ללמוד עריכת פטנטים לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים