יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
משפטים
משפטים זה לא רק תביעות, אלא גם פישור וגישור, ואף עיסוק בעריכת פטנטים.
אודות המקצוע - משפטים
גישור
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
המגשר משמש צד שלישי נייטרלי, והוא מסייע לשני צדדים מסוכסכים לנהל ביניהם משא ומתן. המטרה היא לסייע לצדדים ליישב את אי ההסכמות תוך הקשבה האחד לשני והבנת צרכיהם. הדבר מאפשר להם בסופו של התהליך להעלות את הפתרונות הטובים ביותר לסכסוך ביניהם. פתרונות אלה מבוססים על הצרכים האמיתיים של הצדדים ולכן עדיפים על פני פתרון הכפוי על ידי גורם חיצוני. פרט להפניה לגישור שנעשית על ידי בתי המשפט, ניתן לפנות לגישור עוד בטרם פניה לבית המשפט. בית המשפט מוסמך לתת להסכם שהושג בגישור תוקף של פסק-דין.
להבדיל משופט או מבורר, למגשר אין סמכות להכריע בסכסוך או לכפות פתרון כלשהו על הצדדים וכל הליך הגישור מתקיים בהסכמת הצדדים. כל צד רשאי להפסיק את הגישור בכל עת מבלי שייגרם לו כל נזק ולחזור לבית המשפט.
רוב העוסקים בתחום הינם עוסקים עצמאיים. מגשרים רבים עוסקים בתחום לצד תחומי עשייה אחרים.
?מה הן דרישות הקדם
מגשר שרוצה להיכלל ברשימת המגשרים של בתי המשפט צריך לעמוד בתנאים הבאים: עליו להיות בעל תואר ראשון לפחות של מוסד אקדמי מוכר, בוגר קורס הכנה עיוני ומעשי בגישור ובעל ותק של חמש שנים בתחום עיסוקו המקצועי.
חסרי תואר אקדמי רשאים לעסוק בתחום - אך לא יקבלו את הכרת בתי המשפט. הם יוכלו לעסוק אך ורק בתיקים שיופנו אליהם באופן פרטי מהצדדים לסכסוך.
?זה מתאים לי
המגשר נדרש למיומנויות הכוללות יכולת הקשבה, סבלנות והיעדר שיפוטיות. מכיוון שמרבית המגשרים עוסקים במקצוע באופן פרטי, שעות העבודה גמישות ומשתנות ממגשר למגשר.
מידע על הענף
:משכורות
מאחר והעוסקים בתחום הינם עצמאיים, היקף ההשתכרות תלוי בעשייתם.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
קורס הגישור אורך 60 שעות אקדמיות ומתקיים במכוני הגישור המוסמכים
?מה לומדים שם
מבוא לישוב סכסוכים ולגישור, שלבי הליך הגישור ואופן ניהולו, הגישור על פי החקיקה, טכניקות לפתרון בהסכמה של סכסוכים, מיומנויות בתקשורת בין אישית וקריאת שפת גוף של אנשים, פתרונות ויצירתיות, מרכיבים פסיכולוגיים בתהליך הגישור, סוגיות אתיות בגישור, פערי תרבות הויכוח בגישור, מיומנויות משא ומתן מתקדמות, ניסוח והכנת הסכמים.
כרטיס ביקור
מיכל יוסף, 31, מגשרת, מתל-אביב
:לימודים
תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה מאוני' בר-אילן. תואר שני ביישוב סכסוכים וניהול משא ומתן מאוני' בר-אילן
ותק בחברה
4 שנים מתוכן שנתיים וחצי כעצמאית
?איך העבודה
מעניינת מאוד. היכולת לסייע לאנשים במצבי קונפליקט היא זכות
?מה הלאה
להמשיך ולהתפתח בתחום ולתרום להתפתחות הגישור בארץ
טיפ לטריים
"זהו תחום שעדיין מצוי בתהליכי התפתחות בארץ. על מנת להצליח דרושה סבלנות רבה, למידה והתמקצעות"
איפה אפשר ללמוד גישור ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים