יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
עיצוב אופנה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב האופנה הוא איש מקצוע המתכנן בגדים, גוזר דגמים ותופר אותם, ליצירת עיצובים מקוריים. לעיתים אחראי המעצב לשרטוט הדגמים בלבד וצוות תופרות עושה עבורו את העבודה. ישנם מעצבים בעלי בוטיק פרטי, ומספר הדגמים שלהם קטן וכולל מספר פריטים מצומצם, ואילו אחרים עובדים בחברות אופנה, והבגדים שהם מעצבים מיוצרים בצורה מסחרית ואינם ייחודיים לפרט מסוים.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
?זה מתאים לי
מעצב אופנה צריך להיות תמיד עם יד על הדופק, רגיש לכל השינויים וההתפתחויות סביבו. עליו גם להכיר את המורשת התרבותית - המקומית והבינלאומית. עליו להיות יצירתי, להתמצא ברישום וציור, להכיר בדים ומרקמים, לדעת להתאים צבעים ולהכיר סגנונות לבוש לפי תרבויות ושנים. עליו לדעת לתרגם את השרטוט המצויר למוצר מוגמר ולהיות מוכן להשקיע סכום כסף לא מבוטל וזמן רב כדי לבנות את עצמו כמותג (במידה והוא בוחר לצאת לדרך עצמאית). הלימודים מהווים קרש קפיצה אבל כדי להצליח צריך כשרון ומרפקים.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
מקומות עבודה פוטנציאליים למעצבים הם מפעלי ייצור טקסטיל, חברות לייבוא טקסטיל ואבזרי אופנה, וכמובן בתי אופנה. דוגמאות לבתי אופנה בולטים הם רשת קסטרו, פוקס, רנואר וכו'.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד עיצוב אופנה לתואר או כלימודי תעודה במגוון בתי ספר מקצועיים המתמקדים בתחום.
תנאי הרשמה ללימודי תואר: תעודת בגרות, פסיכומטרי, תיק עבודות, מבחן ברישום וצבע, ריאיון קבלה. הלימודים נמשכים ארבע שנים וניתן לשלבם עם תעודת הוראה. בסיום הלימודים האקדמיים מקבלים תואר ראשון B.Ades עם התמחות בעיצוב אופנה - או בטקסטיל. לימודי תעודה נמשכים, בהתאם לקורסים השונים, משנה ועד שנה וחצי בתדירות של פעם עד פעמיים בשבוע (ניתן לבחור בין לימודי בוקר או ערב). בתום הלימודים הללו מתקבלת תעודת גמר, בהתאם לרמת הלימוד, מטעם המוסד.
?מה לומדים שם
הלימודים כוללים קורסים העוסקים בתולדות הלבוש, עיצוב בעזרת מחשב, תדמיתנות, האריג ושימושיו, רישום תפיסת החלל, בנית קולקציות בעזרת מחשב, קניינות ותיאום אופנה, סטיילינג, טכנולוגיה, עיצוב טקסטיל, איור אופנה, ציור קטלוגים, דיגום חופשי, איסוף נתונים, איתור מקורות, תכנון ופיתוח חשיבה עיצובית, הבנת צרכי המשק והחברה העכשווית והעתידית. כמו כן, במהלך לימודי עיצוב אופנה לתואר הסטודנט יכול לבחור להתמחות במספר תחומים, בהם טקסטיל, קניינות אופנה, עיצוב בגדים ועיצוב אבזרים.
?השתלבתי, מה הלאה
ניתן למצוא עבודה באחד מבתי האופנה ולאחר מכן לפתוח בוטיק פרטי.
איפה אפשר ללמוד עיצוב אופנה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים