יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
סטייליסט
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הסטייליסט (מעצב הופעה) יוצר תדמית לחברת אופנה או לאדם פרטי. תפקיד הסטייליסט לקחת את האדם ולהתאים לו מערכת בגדים על פי המקצוע שלו, על פי אופיו - איזה מסר הוא רוצה לשדר לסביבה וגם איזה מסר ראוי שהוא ישדר. הוא גם בוחר עבורו תסרוקת מתאימה, איפור ואפילו את המקומות האופנתיים שראוי לו לסעוד בהם.
באופן דומה, סטייליסט שעובד עם חברת אופנה בונה לה קו תדמיתי, ומתאים את הטרנדים שלה לעונות הבאות בהתאם לאופי החברה והמסר שהיא רוצה לשדר לקהל היעד. עוד הוא עוזר לחברה לקבוע אילו בגדים היא תציג למבקרי האופנה עם השקת קולקציות חדשות.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
?זה מתאים לי
על האדם להיות בעל רגישות לאסתטיקה ולאהוב את היופי. סטיילינג אינו מתייחס רק לבגדים אלא גם למוזיקה ואוכל (למשל, עיצוב מנות). זו הסיבה שעל הסטייליסט לבחון את הסביבה, להתעדכן בטרנד הבא, לחוש את החפצים, ולהיות בעל רגישות למרקם של בדים ולשילובם. העבודה עצמה דינמית, מסביב לשעון. רוב העבודה מחוץ למשרד. היא כוללת גם ריצות ותיזוזים - מסעות קניית בגדים ורהיטים עם הלקוח, שאילת בגדים עבורו והחזרתם חנות.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
יש עשרות בודדות של סטייליסטים שמעצבים את הופעתם של אנשים פרטיים - על פי הערכות מדובר ב-25 אנשים בלבד בכל הארץ.
קיים מספר רב יותר של סטייליסטים לחברות אופנה.
:טווח גילאי המועסקים
18-45.
:מספר מעסיקים
המעסיקות העיקריות הן חברות אופנה כמו קסטרו, רנואר, פוקס, וכו' וכמוהן יש לעשרות.
:המעסיקים הבולטים
סטייליסטים ללקוחות פרטיים: ראובן כהן, סנדרה רינגלר, איריס אדלר, גדי אלימלך, סיימון אלמלם.
:משכורות
לפי הערכה גסה נע שכרו של סטייליסט בין 300 ל-1,000 דולר ביום. כאשר מדובר בפרויקט סטיילינג חד פעמי (היינו: ללמד לקוח סגנון, בניגוד ללקוחות סלבריטאים שזקוקים לסטיילינג יומיומי) התמחור המקובל עומד על 10% מעלות השירות - כלומר, שכרו של הסטייליסט הוא 10% מעלות רכישת הבגדים, הרהיטים והאבזרים החדשים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד קורסים בסטיילינג ובמקצועות האופנה במבחר מכללות ובתי ספר פרטיים המתמקדים במקצועות העיצוב השונים.
איפה אפשר ללמוד סטייליסט לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים