יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
אנימטור
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
האנימטור מצייר דמויות או רקעים דוממים באופן דיגיטלי ומנפיש בהם חיים, באופן שייראה כאילו הדמויות נעות על המסך, והרקעים אינם דוממים.
?מה הן דרישות הקדם
היכרות עם תוכנות הנפשה שונות, היכרות עם תוכנות לעריכת וידאו ותוכנות לעיבוד תמונה.
?זה מתאים לי
העבודה דורשת ישיבה ממושכת - במשך שעות רבות - מול מחשב, וכן יכולת ריכוז וסבלנות, שכן סצינת אנימציה קצרה בת מספר שניות עשויה לדרוש שעות רבות של עבודה. כמו כן נדרש האנימטור לדעת לעמוד בזמנים, גם אם לוח הזמנים צפוף. לעיתים נדרשת עבודת צוות.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
ישנן מספר חברות אנימציה קטנות, שמספקות שירותים לתחום הפרסום והשיווק (למשל, לפרסומות). כמו כן ניתן למצוא אנימטורים בחברות הפקה לטלוויזיה (למשל, הם יוצרים פתיחים לתוכניות טלוויזיה). אנימטורים אחרים נמצאים בחברות משחקי המחשב והוידאו.בחו"ל ישנם אנימטורים רבים שמשתלבים בחברות אנימציה מסורתיות כמו דיסני או פיקסאר, והם יוצרים סרטים מונפשים.
:משכורות
אנימטור טרי משתכר בין 5,000-8,000 שקלים בחודש; אנימטור בעל ניסיון יכול לצפות לשכר של 8,000-12,000 שקלים בחודש. אנימטורים עצמאיים עובדים לעיתים לפי פרוייקטים, ואז השכר שלהם תלוי בשעות העבודה שהושקעו ובמספר הפרויקטים שסיימו.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד את התחום במספר מכללות ומוסדות לימוד - בין אם כלימודים לתואר / לימודי תעודה ובין אם כקורסים קצרים בנושאים ספציפיים. דרישות הקבלה למכללות כוללות בדרך כלל מבחן יצירתיות, תיק עבודות (ציור, אנימציה, כתיבה, משחק, מחול וכל תחום אמנותי אחר) וראיון אישי.
?מה לומדים שם
נושאי הלימוד כוללים לימוד אנימציה קלאסית, הכרות עם תוכנות מחשב וכלים ליצירת אנימציה דיגיטלית (דו ממדית, תלת ממדית ואנימציה אינטראקטיבית), תכנון ויצירת סביבות וירטואליות, יצירת טקסטורות, עיצוב גרפי וטיפוגרפיה. כמו כן נלמדים יסודות בחשיבה פרסומית, פרסום ותקשורת שיווקית, איור, רישום והמחשה חזותית, אפקטים מיוחדים, תסריטאות, עריכה רעיונית, כלים לעריכה ולשילוב בין סוגי אנימציה, סרטי וידאו ותמונה, אפקטים מיוחדים יצירת סאונד דיגיטלי והתאמת פס הקול ועוד.
איפה אפשר ללמוד אנימטור ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים