יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
אוצר
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
האוצר אחראי על ארגון תערוכות אמנות, בדרך כלל במוזיאונים וגלריות - בחירת היצירות והתאמתן למוזיאון או לנושא התערוכה, סידורן במרחב הקיים וכו'. כמו כן הוא אחראי לשימור היצירות בתערוכה.
האוצר מזהה יצירה שמבטאת את האמן ומבין את המשמעות שעומדת מאחוריה, ומנתב את האמנות בהתאם לקונטקסט ולזמן. לרוב, בגלריות חיפוש יצירות האמנות אינו נעשה בהתאם לנושא מסוים, אלא בהתאם לזהות שהגלריה רוצה להדגיש.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
עם זאת, רצוי מאד שהאוצר יהיה בעל תואר באמנות.
?זה מתאים לי
העבודה מתוארת כ"צריך לרוץ כדי להישאר במקום": על האוצר להאמין במסלול שבחר לעצמו, ועליו להיות בעל כוח נפשי (וגם פיזי) כדי לחפש. עליו להיות סקרן ולהתעדכן היכן מתרחשים דברים. לאוצר אין שעות עבודה קבועות ולרוב עבודתו זולגת גם אל החיים הפרטיים ומתערבבת בה. עבודתו צריכה לשלב בין טעמם של הרבה אנשים שונים ולרו נוצרים חיכוכים ומתח.
לעיתים העבודה עונתית, שכן רווחיות הגלריות תלויה בתיירות, מזג אוויר ופוליטיקה.
מידע על הענף
:משכורות
אוצר ללא ניסיון מרוויח בדרך כלל 7,000-9,000 שקלים בחודש. לאחר וותק של 3-5 שנים יעלה שכרו עד ל-11,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
?השתלבתי, מה הלאה
לפתוח גלריה פרטית.
איפה אפשר ללמוד אוצר ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים