יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
מעצב שיער
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב שיער כשמו כן הוא עוסק בכל הקשור לעיצוב השיער, מפן או תספורת שיער פשוטה וסטנדרטית, דרך צביעת שיער, גוונים, החלקה יפנית ועד לעיצוב תסרוקות מסובכות לאירועים מיוחדים כמו חתונות או תצוגות אופנה. מעצב השיער עובד לבדו מול הלקוח או הלקוחה. חלק אינטגרלי מהטיפול כולל גם את היחסים האישיים ביניהם, עד כמה הצליח מעצב השיער לרדת לסוף דעתם של הלקוחות ולספק להם את עיצוב השיער בו הם חפצים.
?מה הן דרישות הקדם
לא חובה ללמוד אבל מומלץ. ניתן ללמוד את המקצוע במסגרות שונות, בלימודים מקצועיים בתיכון, בקורסים בבתי ספר המתמחים בעיצוב שיער, או דרך התנסות בשטח, כלומר, להתחיל לעבוד במספרה כחופף וללמוד את המקצוע דרך העבודה.
?זה מתאים לי
מעצב שיער צריך להיות אדם עם המון סבלנות, בעיקר לעבודה עם נשים. ליחסים האישיים הנרקמים בין מעצב השיער ללקוחה תפקיד מכריע בעתיד היחסים המשותפים. מעצב שיער צריך לגלות רגישות ללקוחות, הרבה דמיון, חזון וראייה קדימה – כדי שיוכל לדמיין את התוצאה הסופית לפני תחילת התהליך. הוא צריך להיות בעל כישרון ויזואלי, רגישות לאסתטיקה ואהבה ליופי.

כמו כן, הוא צריך להיות בקיא בטרנדים המשתנים ולהכיר את הסלבס הבולטים של הרגע, למקרה שיתבקש לעצב, למשל, תספורת "פונינט" או תספורת שפרה.
מידע על הענף
:טווח גילאי המועסקים
16-61
:המעסיקים הבולטים
סלוני יופי ידועים בהם קהל לקוחות גדול ולעיתים אף מפורסם, כמו, שוקי זיקרי, מיקי בוגנים, גזוז, מישל מרסייה וארבע עונות.
:משכורות
לפי הערכה גסה משכורת של ספר שכיר נעה בין 4,000 ש"ח לחודש ל8,000 ש"ח. כמובן שהכל משתנה ברגע שפותחים מספרה עצמאית, או שוכרים כיסא אצל מעצב מוכר, אז גובה הרווחים תלוי בכשרון וביכולת האישית של המעצב.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד קורסים בעיצוב שיער במבחר מכללות ובתי ספר פרטיים, בהם לומדים ומתנסים בעיצוב גם באופן מעשי.
?השתלבתי, מה הלאה
מעצב מתחיל לרוב עובד בסלון מבוסס, כדי לצבור ניסיון ולראות צורות עבודה שונות. בהמשך ניתן לפתוח עסק עצמאי ואף רשת מספרות.
איפה אפשר ללמוד מעצב שיער ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים