יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
צורפות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הצורף מעבד מתכות ככסף, זהב ופלטינה, לשם יצירת תכשיטים, ולעיתים משבץ בהם אבני חן. מדובר ביצירה רעיונית ומעשית של התכשיטים.
?מה הן דרישות הקדם
לימודי צורפות (תואר ראשון או תעודה).
?זה מתאים לי
זו עבודה יצירתית אך גם טכנית - לצד פיתוח רעיונות ועיצובים, יש להתיך את המתכות ולזקק אותן. הצורף צריך להיות בעל חוש אסתטי, לדעת לשלב מתכות, צבעים ומרקמים באופן שלא יגרום נזק למתכות, ולא יגרום לרגישות אצל הלקוח.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
המעסיקים הפוטנציאלים הם מפעלים לייצור שעוני יוקרה, מפעלי נעליים ואבזרי לבוש, וכן יצרני יודאיקה, רשתות לעיצוב תכשיטים ורשתות לעיצוב צעצועי יוקרה.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד צורפות לתואר ראשון במכללות האקדמיות או בבתי הספר לאומנויות. דרישות הקדם הן הצגת תיק עבודות, ראיון אישי ומבחן מעשי. הלימודים נמשכים ארבע שנים ובסופם מקבל התלמיד תואר ראשון בעיצוב תכשיטים או תואר ראשון באמנות, עם התמחות בצורפות.
כמו כן ניתן להצטרף לקורסי תעודה קצרים בני מספר חודשים עד שנה וחצי, המתקיימים בבתי הספר לאומנויות, בדרך כלל בשעות אחר הצהריים.
?מה לומדים שם
הלימודים כוללים קורסי מבוא כהסברים מהי צורפות, בעלי מקצוע בצורפות הקלאסית, ההבדלים בין תעשיית התכשיטים לייצור תכשיטים בעבודת יד, טכניקות בתעשיית התכשיטים, תהליכי עבודה במפעל תכשיטים מודרני - כמו גם במפעל קטן, ההבדלים בין תעשיית התכשיטים הכללית לבין תעשיית היהלומים, היכרות עם המתכות המשמשות את הצורף ועם סגסוגות הזהב השונות ושימושיהן, מהי הקרטורה וכיצד היא נוצרת, מהי הליגורה. כמו כן נלמדות טכניקות שיבוץ אבני חן ויהלומים, ושמאות תכשיטים.
מהבחינה המעשית כוללים הלימודים קורסי בטיחות בעבודה, התנסות בסימון, ניסור ופיצור מתכות ועיצוב תכשיט באופן מעשי.
איפה אפשר ללמוד צורפות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים