יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
עיצוב תעשייתי
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
המעצב התעשייתי משפר ומשביח את האסתטיקה והשימושיות של מוצר, ומעניק לו ערך גבוה יותר, חווייתי. בצורה זו למוצר יש ערך סמלי בעיני הצרכן.
המעצב מאפיין ביחד עם הלקוח את הפרויקט ואת קהל היעד שלו, חוקר את הנושא, מחפש קונספט חדשני ומאפיין את המוצר מבחינה צורנית ומבחינת החומרים מהם מומלץ לייצר את המוצר. לאחר מכן הוא עובר לשלב הפיתוח והבקרה של תהליכי הייצור, השיווק, המכירה והשימוש של המוצר. המעצבים התעשייתיים לא מחפשים רק קונספטים עבור מוצרים קיימים, אלא אף עוסקים בפיתוח קונספטים עתידיים.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
?זה מתאים לי
המעצב התעשייתי צריך לשלוט בתחומים רבים ושונים, כדי לבצע עבודתו נאמנה - טכנולוגיה, אסתטיקה, ואף פסיכולוגיה וסוציולוגיה. עליו להיות גמיש מבחינה מחשבתית, יצירתי בפתרונות הטכניים שהוא מפתח, כמו גם בצורה ובדימוי שהוא מקנה למוצר.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
כמעט כל חברה יכולה להשתמש בשירותיו של מעצב תעשייתי. ישנן חברות שמעסיקות בקביעות מעצבים תעשייתיים. למשל, חברות אלקטרוניקה גדולות (סוני, אפל, פיליפס, סמסונג) שמחפשות את הקונספט העתידני הבא. מעצבים תעשייתיים אחרים נמצאים במשרדי פרסום, וכן במשרדי תכנון וניהול ייצור.
:משכורות
בוגר טרי מרוויח כ-7,000 שקלים בחודש; מעצב תעשייתי בעל 3-5 שנות ניסיון מגיע ל-12,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
כדי להתקבל ללימודי עיצוב תעשייתי יש צורך בתעודת בגרות ובתיק עבודות. ניתן ללמוד את הנושא במכללות ובבתי הספר לעיצוב. הלימודים נמשכים ארבע שנים ובסופם מקבל הבוגר תואר ראשון בעיצוב. כמו כן, ניתן ללמוד קורסים ייעודיים בנושאים ממוקדים בתחום, בבתי הספר למקצועות העיצוב ובמכונים שמספקים הרצאות לשם צבירת ידע.
?מה לומדים שם
במהלך הלימודים רוכשים מיומנויות חזותיות גרפיות, וכן לומדים שליטה בטכניקות רישום, ציור, פיסול, צילום, שרטוט, בניית דגמים והדמיה ממוחשבת, המהווים בסיס לפיתוח הרעיון ולהצגתו.
כרטיס ביקור
אורון מרקוס, 31, רווק, שותף ב"אינטוויז'ן"
:לימודים
עיצוב תעשייתי באוניברסיטת איינדהובן, הולנד
ותק בחברה
מזה שנתיים שותף בחברת אינטוויז'ן
?איך התקבלת
הקים את החברה יחד עם שותפים
?איך העבודה
"עבודה מעניינת מאוד וממש לא שגרתית"
?מה הלאה
להמשיך לגדול עם המשרד"
טיפ לטריים
"תתחילו לעבוד במשרד גדול במשך השנה הראשונה ושם תלמדו את העבודה. על תקפצו מעל הפופיק ותפתחו ישר משרד
איפה אפשר ללמוד עיצוב תעשייתי לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים