יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
עיצוב פנים
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב הפנים מתכנן את חלל המגורים - הציבורי, המסחרי או הפרטי - ומרהט אותו. המדובר בעיצוב חלל העומד בפני בנייה, או אף שינוי חלל קיים שיש לשנות את החלוקה הפנימית שלו. העיצוב תלוי בטעמו של הלקוח והתקציב שהוא מקצה לעניין, ולוקח בחשבון את יכולתו של הפרט לנוע בחופשיות באזור, וכן את שיפור איכות חייו של האדם ואת צרכיו הפיזיים. המעצב מכין שרטוט מפורט של העיצוב המוצע - מבנה פנים, ריהוט, תאורה וגימור - ולאחר מכן מתקן ומשנה בהתאם להערות הלקוח, עד לתוצאה הרצויה. בדרך כלל מעצב הפנים אינו מתעסק בפיקוח על הבניה עצמה או על הריהוט, אלא משאיר זאת ללקוח.
מעצבי פנים פועלים, כאמור, בתחום הציבורי, המסחרי והפרטי. המרחב הציבורי כולל עיצוב פנים של בתי חולים ומוסדות ציבור; עיצוב עבור המרחב המסחרי כולל עיצוב פנים של מסעדות, משרדים, בתי מלון ותיאטראות; עיצוב למגזר הפרטי כולל עיצוב דירות מגורים פרטיות.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
?זה מתאים לי
עיצוב פנים נחשב למקצוע שהוא גם דרך חיים. הוא דורש יצירתיות, יכולת להתגבר על בעיות (לדוגמה, ניצול מיטבי של חללים בדירה קטנה והקניית תחושת מרחב), ודורש הבנה טכנית. בניגוד לאדריכלות, עיצוב פנים הוא תחום דינמי יותר והפרויקטים שבו נמשכים פרקי זמן קצרים יחסית. חלק גדול מהעבודה מתבצע בשטח וכולל בחירת חומרי גמר.
מידע על הענף
:משכורות
טווח השכר הממוצע ההתחלתי עומד על כ-4,500 שקלים בחודש; בעלי וותק יגיעו ל-6,000 שקלים בחודש.
כאשר מדובר בשכר לפי שעה, התעריף המקובל הוא 30 שקלים בשעה.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד עיצוב פנים לתואר אקדמי במספר מכללות. משך הלימודים 4 שנים.
כמו כן ניתן להירשם לקורסי תעודה הקשורים לעיצוב פנים ולתחומי ידע ספציפיים של מקצוע זה, או שנועדו להרחבת הידע הכללי וקבלת רושם ראשוני על התחום. קורסים אלו נמשכים בין מספר חודשים לשנה, כאשר הלימודים אינם מתקיימים בכל יום בשבוע.
?מה לומדים שם
לימודי עיצוב כוללים בדרך כלל חומר תיאורטי כגון היכרות עם מושגי היסוד של השפה העיצובית, תולדות האדריכלות, סגנונות בעיצוב, מושגים בעיצוב וכו'. כמו כן ישנם שיעורים מעשיים - לדוגמה פיתוח פרויקט, על כל שלבי התכנון: מהסקיצה הראשונית דרך חלוקת החלל ועד לפרטי ריהוט צבע וכו'. כמו כן כוללים הלימודים מבוא לשרטוט, ולימודי רישום אדריכלי.
איפה אפשר ללמוד עיצוב פנים ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים