יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אמנות ועיצוב
מקצועות העיצוב והאמנות נמצאים בכל מקום סביבכם, ואפילו לא שמתם לב.
אודות המקצוע - אמנות ועיצוב
עיצוב מוצר
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב מוצר מתמחה בהפיכת מוצר למושך יותר ושיווקי יותר. זהו תחום נלווה לעיצוב תעשייתי, והוא מתמקד במוצרים בלבד (בניגוד לעיצוב תעשייתי, שעוסק גם ברעיונות ושיטות), תוך התחשבות באסתטיקה, שימושיות והנדסת אנוש.
?זה מתאים לי
התפקיד מאופיין בשעות עבודה מרובות מול מחשב. העבודה משלבת עבודת צוות ועבודה אישית.
מידע על הענף
:משכורות
בוגר טרי של התחום יכול לצפות לשכר התחלתי של 7,000 שקלים; בעל ניסיון יכול להגיע לשכר של 12,000 שקלים בחודש. כמו כן, ישנם מעצבים תעשייתיים - בדרך כלל פרילאנסרים - שמקבלים תשלום לפי פרויקטים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד עיצוב תעשייתי במספר מכללות ובבתי ספר למקצועות העיצוב. דרישות הקבלה כוללות תעודת בגרות ותיק עבודות.
?מה לומדים שם
הלימודים כוללים קורסים בנושאי קומפוזיציה, רישום אומנותי ואקדמי, עיצוב דו ממדי, פיתוח חשיבה יצירתית, מודלים קונספטואליים, הסקיצה ככלי לפיתוח רעיון, עיצוב תלת ממדי, תבליט, פיסול, עיצוב מוצר תעשייתי. עוד נלמדים כלי הבעה בתלת ממד: חתך, תוכנית, חזית, איזומטריה, פרספקטיבה.
איפה אפשר ללמוד עיצוב מוצר לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים