יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
אנליסט
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
האנליסט אחראי על ניתוח והערכה של ארגונים ויחידות כלכליות - החל מחברות עסקיות ועד שווקים ומדינות. במסגרת עבודתו בבתי השקעות, בנקים, חברות ביטוח או במשרדים הממשלתיים, עוסק האנליסט בניתוח של הסביבה העסקית, ניתוח דו"חות כספיים, הערכת שווי של חברות, שיקולי השקעה, מיזוגים ורכישות, הכנת תוכניות עסקיות, דירוג סיכונים וניתוח שווקים. האנליסט מנתח את הנתונים ומגבש סקירות אותן הוא מציג בכתב ובעל פה ללקוחות המעונינים.
?מה הן דרישות הקדם
תואר ראשון בכלכלה, מנהל עסקים או חשבונאות
?זה מתאים לי
תנאי עבודה משרדיים. שעות עבודה קבועות בדרך כלל.
העבודה עצמה דורשת מהמועמד יכולת ניתוח גבוהה, יכולת הבעה בכתב, יכולות ביטוי ותקשורת ברמה גבוהה, הופעה ייצוגית, רהיטות ויכולת עמידה מול קהל, יוזמה ויצירתיות מחשבתית בהתמודדות עם מצבים. כמו כן יש צורך באנגלית ברמה גבוהה.
מידע על הענף
:משכורות
החל מ-7,000 לאנליסט מתחיל ועד יותר מ-20,000 לאנליסט בכיר: בוגרים המשתלבים בשוק מיד לאחר לימודיהם, יכולים לצפות לשכר של כ-7,000 שקלים בחודש; לאחר שנת ניסיון השכר שלו צפוי לעלות לכ-8,000-9,000 שקלים בחודש, ואילו מרגע שיש לו שנתיים ניסיון ויותר - 11-12 אלף שקלים בחודש ואף למעלה מכך.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
לימודי תואר ראשון בכלכלה/מנהל עסקים או חשבונאות נמשכים שלוש שנים באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות.
?השתלבתי, מה הלאה
אנליסטים יכולים להתקדם לתפקיד אנליסט בכיר ולניהול מחלקות מחקר בבתי השקעות ובבנקים.
כרטיס ביקור
עו"ד יריב יוריסטה, אנליסט ב"אדמונד דה רוטשילד"
:לימודים
תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מאוניברסיטת ת''א ותואר שני .M.B.A מנהל עסקים עם התמחות במימון מאוניברסיטת בר-אילן
?איך העבודה
נפגש עם חברות בורסאיות רבות ומחפש את המעניינות מביניהן שיש להן פוטנציאל גבוה
?מה הלאה
רוצה להיות מנהל השקעות בשוק ההון
טיפ לטריים
צריך לדעת להתמודד עם מנהלים בכירים ולשאול אותם את השאלות הקשות בכדי לקבל את התשובות האמיתיות
איפה אפשר ללמוד אנליסט לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים