יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
פקיד בנק
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
פקידי בנק עוסקים במתן שירות ללקוחות הבנקים. שירות זה כולל הסבר על פרטי חשבון הבנק, התאמה אישית של הלוואות ואשראי בנקאי ללקוחות פרטיים ועסקיים, ביצוע שירותי בנקאות סטנדרטיים - גבייה, משיכה וקבלת צ'קים ומזומנים.
?מה הן דרישות הקדם
תעודת בגרות מלאה, ראיון אישי ויום של מבחנים במכוני אבחון מיון והשמת עובדים.
?זה מתאים לי
עבודה בסניפי הבנקים בשעות קבועות, בדרך כלל מ-8:00-18:00. העבודה כרוכה במגע יומיומי עם לקוחות ושעות עבודה ארוכות מול מחשב. העבודה כפקידי בנק דורשת סבלנות, יכולת הקשבה ועבודה מול לקוחות, ואוריינטציה כלכלית קלה.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
19,000 איש בשנת 2,005 (על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).
:מספר מעסיקים
בישראל פועלים כ-20 בנקים.
:המעסיקים הבולטים
חמשת הבנקים הגדולים: הפועלים, בנק לאומי, דיסקונט, הבינלאומי ובנק המזרחי-טפחות.
:משכורות
שכרם ההתחלתי של פקידי בנק צעירים עומד על 5,000 ש"ח בקירוב. פקידים ותיקים מרוויחים 10,000 ש"ח ויותר. דרגי הניהול בבנק מגיעים לדרגות שכר גבוהות יותר, הנקבעות באופן אישי מול כל אחד ויכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים לחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
אין קורסים שמלמדים את התפקיד. עם זאת, כאשר מגיע מועמד שמיועד מראש לקידום, הוא עובר מסלול הכשרה מגוון בן מספר חודשים.
?השתלבתי, מה הלאה
המיועדים לקידום עוברים מסלול הכשרה מגוון במשך מספר חודשים, שלאחריו הם מועסקים בתפקידי ניהול ואחריות על תחומים פיננסיים, או בעבודה במטות הבנקים ועבודה מול גורמים עסקיים. בדרך כלל הקידום ניתן לעובדים מצטיינים וכאלה בעלי תואר בתחומים הכלכליים (כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות).
איפה אפשר ללמוד פקיד בנק לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים