יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
סוכן ביטוח
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
סוכן הביטוח הוא המתווך בין חברת הביטוח לבין הלקוח. במסגרת תפקידו מאתר הסוכן את הצרכים הביטוחיים של כל לקוח, מתאים לו כיסוי ביטוחי לפי צרכיו ואפשרויותיו הכלכליות, ומייצג את ענייניו בפני חברת הביטוח. שכרו של הסוכן משולם לו על ידי חברת הביטוח.
במסגרת ענפי הביטוח קיימים מבחר תחומי עסוק, החל מביטוח חיים וביטוח רפואי דרך ביטוח פנסיוני, ביטוח רכוש ותאונות ועד ניהול סיכונים, ניתוח ניירות ערך ופיננסים.
?מה הן דרישות הקדם
על מנת לעסוק בתיווך ובייעוץ בביטוח יש להיות בעל רשיון בר תוקף של סוכן ביטוח. את הרשיון מקבל המועמד לאחר שהוא עומד במספר בחינות יסוד ובחינות גמר, וכן מתמחה במשרד סוכני ביטוח במשך חצי שנה בהיקף של 30 שעות שבועיות. הבחינות נערכות על ידי המפקח על הביטוח ועל ידי הרשות לניירות ערך. קיימים מספר סוגי רשיונות: רשיון סוכן ביטוח כללי, רשיון סוכן ביטוח ימי, רשיון סוכן ביטוח פנסיוני, רשיון משווק פנסיוני ורשיון יועץ פנסיוני.
?זה מתאים לי
תנאי העבודה משתנים. ישנם סוכני ביטוח העובדים מהמשרד בשעות עבודה סטנדרטיות (למשל, מי שעובד במסגרת סוכנויות ביטוח או בקרנות הפנסיה ובארגונים כלכליים). אחרים, בעלי סוכנויות ביטוח עצמאיות או מי שעובד מול חברות וארגונים ומבקר בהם, מעדיפים סדר יום גמיש.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
על פי משרד האוצר, בשנת 2005 פעלו בענף הביטוח כ-9,000 סוכני ביטוח מורשים ומתמחים; על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מספר העוסקים נמוך יותר ועומד על 5,300 איש.
:הדיפלומה והאופק האקדמי
בשנת 2005 עברו את בחינות ההתמחות (בחינות היסוד) 2,780 איש, ואילו את בחינות הגמר - שלאחריהן מוכרז הסוכן כמורשה, ולא כמתמחה - עברו 1,000 איש.
:מספר מעסיקים
16 חברות ביטוח גדולות עובדות בענף, אך ישנם עוד עסקים פרטיים רבים.
:המעסיקים הבולטים
הראל, כלל, מנורה, הפניקס, מגדל
:משכורות
נוסף על השכר הבסיסי, מרבית סוכני הביטוח מקבלים גם עמלות שונות, הטבות ולעיתים אף משכורת 13.
הכשרה ותעודות
?מה לומדים שם
ניתן ללמוד את התחום בחלק מהמוסדות האקדמיים ובמספר מכללות ללימודי תעודה. לשכת סוכני הביטוח מציעה מסלולי לימוד במסגרת המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה. איגוד חברות הביטוח מציע אף הוא מספר מסלולי לימוד במסגרת המכללה לביטוח של האיגוד. הלימודים כוללים תכנון וניהול סיכונים של עסקים פרטים וציבוריים, ביטוח חיים, ביטוח רכב ודירה, ביטוח תאונות וביטוח ימי. ההכשרה כוללת הכרות עם מערכת ענפה של חוקים, נושאים כלכלה, מימון והשקעות ותחומי ידע הנדסיים ומשפטיים.
כרטיס ביקור
לי זלצברג
:לימודים
לשכת סוכני הביטוח - רישיון סוכן אלמנטרי
ותק בחברה
תשע שנים
איפה אפשר ללמוד סוכן ביטוח ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים