יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
הנהלת חשבונות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מנהל החשבונות אחראי על ניהול החשבונות בארגון: רישום פקודות, מעקב אחר הכנסות והוצאות, חלוקת משכורות, שמירת קשר עם בנקים וגורמי מימון. מנהלי החשבונות אוספים את כל הנתונים הכלכליים ורואה החשבון אחראי על בדיקת המאזנים הכספיים בארגון אחת לתקופה ועל הכנת דו"חות לרשויות המס.
?מה הן דרישות הקדם
יש לעבור בחינת הסמכה של משרד העבודה.
?זה מתאים לי
לרוב מדובר בעבודה משרדית בשעות קבועות ובתנאים נוחים. העבודה דורשת יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות, יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה, סבלנות רבה, סדר ומשמעת עבודה, יכולת עבודה בצוות ונכונות לשעות עבודה מרובות.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעריכה כי בשנת 2005 עבדו 48.6 אלף מנהלי חשבונות.
:משכורות
מנהלי חשבונות מתחילים בשכר של כ-6,000 שקלים; לאחר שצברו בין שנתיים לשלוש שנות ניסיון, מטפס השכר ל-8,000-9,000 שקלים בחודש. בעלי וותק ומנהלי חשבונות ראשיים (שאינם חלק מצוות גדול) ישתכרו אף 12-15 אלף שקלים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
לימודי הנהלת חשבונות נערכים בבתי ספר מקצועיים, מכללות לא אקדמיות ולעתים אף בבתי ספר תיכוניים. למקצוע הנהלת החשבונות יש מספר דרגות: דרגה 1, דרגה 2, דרגה 3 והדרגה הגבוהה ביותר: מנהל חשבונות מדופלם. משך הלימודים משתנה ממוסד למוסד ומדרגה לדרגה. הלימודים נעשים באפן הדרגתי: קורסים משולבים לדרגה 1 ודרגה 2, קורסים לדרגה 3 וקורסים למנהלי חשבונות מדופלמים.
?השתלבתי, מה הלאה
מנהלי חשבונות נדרשים לעבודה בכל ארגון הדורש ניהול כלכלי - מהחברות ובעלי העסק הקטנים ביותר ועד לתאגידים גדולים ומוסדות ציבור. לפיכך, מנהל חשבונות יכול להתקדם לעבוד בחברות גדולות המציעות תנאים טובים יותר. כמו כן יכול מנהל החשבונות להתקדם ברמה המקצועית עד לדרגת מנהל חשבונות מדופלם, או לעבור הכשרה לתפקיד חשב שכר ויועץ מס.
איפה אפשר ללמוד הנהלת חשבונות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים