יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
יועץ השקעות / מנהל תיקים
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
יועצי השקעות ומנהלי תיקים עוסקים במתן ייעוץ לגבי אפיקי השקעה בניירות ערך ומניות, מסחר בשוק ההון, ניתוחים טכניים של פעילות חברות וניתוח דו"חות כספיים.
?מה הן דרישות הקדם
יש לעבור בחינות הסמכה של הרשות לניירות ערך וכן התמחות בת 6-9 חודשים (30 שעות שבועיות לפחות, הפרושות על פני ארבעה ימים לכל הפחות) אצל בעל רשיון לייעוץ השקעות וניהול תיקים. כמו כן יש לספק תעודת יושר מהמשטרה.
?זה מתאים לי
עבודה נוחה בתנאי משרד, שעות העבודה משתנות.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
4,576 איש בעלי רשיון.
:הדיפלומה והאופק האקדמי
523 יועצי מס זכו לרשיונות בשנה החולפת.
:מספר מעסיקים
159 חברות בעלות רשיון לניהול תיקי השקעות ו-23 חברות בעלות רשיון לייעוץ השקעות.
:המעסיקים הבולטים
כלל פיננסים בטוחה, הראל השקעות, מגדל, מנורה מבטחים, אקסלנס- הפניקס, תמיר פישמן
:משכורות
שכר התחלתי של יועצי השקעות עומד על 7,000 שקלים בחודש, לא כולל עמלות
הכשרה ותעודות
בוגרים טריים
3,556 נבחנים עמדו בהצלחה בבחינות. מתוכם, רק 666 בקשות להתמחות אושרו (455 בייעוץ השקעות ו-211 בניהול תיקים).
הכשרה ולימודים
הכשרה מתבצעת במסגרת קורסים בבתי ספר המתמחים בהוראת מקצועות שוק ההון, כמו גם במוסדות אקדמיים במסגרת לימודי כלכלה, חשבונאות או בנקאות לתואר ראשון ושני. אורכם של הקורסים ומסלולי הלימוד במוסדות הלימוד הלא-אקדמיים משתנה ונע בין חצי שנה לשנה.
?מה לומדים שם
הלימודים הם לימודי כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית. ישנם קורסים נוספים בנושא ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים.
כרטיס ביקור
דני ירדני, מנהל השקעות
:לימודים
תואר ראשון ושני במנהל עסקים מהמסלול האקדמי המכללה למנהל
?איך העבודה
תחום שכל הזמן מתפתח ומשתנה ויש צורך בניסיון רב כדי ללמוד אותו ואת הדינמיקה שבו
טיפ לטריים
לפני שנכנסים לעבודה בתחום, חשוב לדעת את המושגים הבסיסיים
איפה אפשר ללמוד יועץ השקעות / מנהל תיקים ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים