יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
קואצ'ר - מאמן אישי
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
קואצ'ינג (אימון אישי) הוא ליווי מקצועי לאנשים פרטיים או לחברות אשר מעונינים בעזרה על מנת שיוכלו להגשים את מטרותיהם.

הקואצ'ר עוסק בפרקטיקה, ולכן בניגוד לפסיכולוג, יעדיף להתמקד ב"איך?" ולא ב"למה?", ולמדוד את הצלחת האימון בתוצאות.

כל תהליך אימון מורכב משני שלבים עיקריים: בשלב הראשון מוענק ביטחון למתאמן, ולאחר מכן מעניקים למטופל כלים על מנת שיוכל להתמודד בעצמו עם הקושי.

קיימים סוגים רבים של אימון, כאשר העיקריים שבהם הם אימון אישי, אימון עסקי, אימון משפחתי ואימון תעסוקתי. עבודתו של המאמן מתחלקת בין האימון עצמו, לבין העבודה על השיווק העצמי בפיתוח העסק, שכן רובם המכריע של המאמנים אינם שכירים.
?מה הן דרישות הקדם
נכון להיום, לא קיים חוק שמסדיר את מקצוע האימון, כך שכל אדם יכול להכריז על עצמו כעוסק מורשה. עם זאת, הארגון הישראלי לקואוצ'ינג מקדם חוק בנושא, ולכן חשוב לדעת מהם תנאי ההכרה בעיניו.

הארגון מכיר בשלוש דרגות של מאמנים: מאמן מתמחה (TCI) - מי שסיים לימודי אימון באחד המוסדות המוכרים. מאמן מקצועי (PCI) - בעל תואר ראשון ולפחות עשר שנות ניסיון בקריירה ניהולית או עסקית, ושסיים קורס אימון באחד המוסדות המוכרים. ומאמן מומחה (MCI) - בוגר תואר שני כלשהו שסיים לימודים בקורס אימון מוכר והינו בעל לפחות חמש שנות ניסיון במסלול קריירה מוכח.
?זה מתאים לי
כלי האימון הם נרכשים, אך חשוב שלמאמן תהיה יכולת הקשבה, יכולת להכיל את המתאמנים על כל הבעיות שהם מביאים וכוח רצון. תכונה חשובה נוספת היא היכולת לעצמאות עסקית ולשיווק עצמי, מה שדורש תעוזה.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
בישראל ישנם אלפים בודדים של מאמנים.
:המעסיקים הבולטים
"תות – תקשורת ותוצאות", "גומא – המרכז הישראלי לאימון וגישור".
:המעסיק הציבורי
משרד החינוך, משרד הביטחון
:משכורות
כיוון שמרבית המאמנים אינם שכירים, קשה לאמוד מהו השכר הממוצע. עם זאת, ישנה רגולציית גבייה לאימון: השלב הראשון, בו מתקיימים מפגשים שבועיים שאורכים שעה וחצי, מומלץ למאמנים הנמצאים בשלב ההתמחות, לגבות בין 100 ל-150 ש''ח למפגש.

לאחר שלב ההתמחות מומלץ על מחיר מינימום של 200 ש''ח, ממנו ניתן כמובן לעלות על פי האפקטיביות של המאמן, מקצועיותו ותרומתו. על אימונים מתקדמים יותר נהוג לקחת בין 300-1,500 ש''ח לחודש, לפי ההיקף והמעורבות.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
באופן רשמי, תנאי הקבלה לקורס קואוצ'ינג הם: תואר שני ומעלה עם חמש שנות ניסיון בקריירה, או תואר ראשון עם עשר שנות ניסיון. כמו כן, על כל המועמדים לעבור ועדת קבלה.
?מה לומדים שם
תוכנית הלימודים כוללת 160 שעות אקדמיות ו-60 שעות מעשיות המתפרסות על 32 מפגשים שבועיים שאורכים 5 שעות כל אחד. הקורס מהווה למעשה אימון אישי מורחב, והוא מעמיק בלמידת העקרונות, הערכים והכלים שנשאבו מארגון הקואוצ'ינג הבינלאומי.
סוגי התעודות
המטרה של כל קואצ'ר היא להקים קליניקה פרטית ומובילה. הדרך להשיג את המטרה הזו היא על ידי עבודה טובה ורציפה וכן על ידי שיווק עקבי ואינטנסיבי.
איפה אפשר ללמוד קואצ'ר - מאמן אישי ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים