יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
ניהול, עסקים ופיננסים
איפה לומדים, מה דרישות הקבלה, מה אפשרויות הקידום - כל התשובות
אודות המקצוע - ניהול, עסקים ופיננסים
ניהול - מקצוע ששווה כסף
המקצועות הקשורים בשוק הפיננסי הם בין המקצועות הוותיקים ביותר שיש. עדויות לרישום מסודר של פעילות כלכלית קיימות כבר בתקופת המקרא ובמצרים העתיקה. בתקופת האימפריה הרומית השתכללה השיטה והפכה למערכת בנקאית מפותחת, הכוללת אפילו דיווחי מס.

מאז עברו מים בירקון, ומספר שינויים חלו בשוק הפיננסים. השוק מתפתח ללא הרף, וגם אם נשווה את שוק הפיננסים של היום לעומת זה של לפני 10 שנים, ניווכח בהבדלים עצומים. ההבדל העיקרי הוא שבתקופה המודרנית התרחבו תחומי הפעילות של בעלי המקצועות השונים ומגוון השירותים שהם מספקים ללקוחותיהם גדל. כל אלה תרמו לדרישה הגוברת והולכת לכוח אדם בעל יכולת אנליטית. כבר אין המדובר בעוד עבודה מן השורה אלא בהכשרה לתפקידי ניהול ותפקידי מפתח שאף עשויים להשפיע על המשק הישראלי. הדרישה אינה רלוונטית רק לשוק העסקי כי אם גם ללקוחות הפרטיים ולמשרדי רואי החשבון המעונינים כל אחד ביתרון עסקי על פני המתחרים.
שוק תחרותי ומזמין
תחרות זו מבטיחה ביקוש רב לעובדים ותחומי תעסוקה מגוונים. כך, למשל, כולל תחום הפיננסים זה לצד זה את מסלולי לימודי ראיית חשבון וחשבות שכר, כמו גם אקטואריה וביטוח, ייעוץ מס וכלכלנות. לכל אחד מהתחומים הללו יש ביקוש הולך וגובר בשוק העבודה, שהרי כל חברה זקוקה לרואה חשבון, כל חברת ביטוח זקוקה לשמאים, כל בנק זקוק לפקידים ולמנהלים, וכן הלאה. כיוון שהחברות העוסקות בפיננסים מרחיבות את מערך השירותים שהן מספקות ללקוח, השוק אינו קופא על שמריו ולא קשה להשתלב בו - בתחומים מסוימים השוק אפילו משווע לעובדים מיומנים.
מקצוענות ללא פשרות
העבודה בכל אחד מתחומי המשנה שקשורים בפיננסים דורשת הכרה על בוריים של חוקים רבים. לפיכך, שלוש שנות לימוד וקבלת תואר מתאים הן בגדר חובה. כמו כן, לאחר התואר יש צורך בבחינות מעבר ובהתמחות (שאורכת בין חצי שנה לשנתיים - תלוי בתחום בו בחרתם לעסוק).

תוכניות הלימודים נבנו מתוך מטרה להכשיר בוגרים להשתלבות יעילה בשוק העבודה. הן כוללות לימוד מקצועות חובה כמתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה (מיקרו כלכלה ומאקרו-כלכלה) ומקצועות מנהל עסקים. ישנם מסלולי לימוד ספציפיים יותר, בהתאם למקצוע המבוקש ולהתמחות בו, כך שתחומי לימוד אופציונליים הם מימון, טכנולוגיות מידע, שיווק, ניהול סיכונים, התנהגות צרכנים וכו'. מי שבוחר להתמחות בתחומי המס ילמד נושאים הקשורים למסים במדינת ישראל, ואילו מי שבוחר לעסוק בתחומי הביטוח, ילמד בהרחבה את דקויות הביטוח ויתמחה באחד ממסלולי הביטוח הקיימים (ביטוח רכוש, ביטוח חיים, ניהול סיכונים, ביטוח ימי ועוד).
קישורים שימושיים
לימודי מנהל עסקים
פורום מנהל עסקים
תואר ראשון במנהל עסקים
לימודי לוגיסטיקה
לימודי כלכלה
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים