יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
פרסום, שיווק ומכירות
מקצועות תזזיתיים למי שרוצה לסובב את עולם העסקים על האצבע הקטנה
אודות המקצוע - פרסום, שיווק ומכירות
קופירייטר
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הקופירייטר (או רעיונאי / מתמסר) הוא מעצב המסרים בפרסום ובתקשורת. הוא מגבש קונספטים המתבססים על הבנת צרכי ציבור הצרכנים, השוק, והמגמות החדשות, ובעזרתם מעביר במילים ספורות את המסר הפרסומי והבטחה הצרכנית לקהל הצרכנים. בהיבט הציני הוא המניפולטור שמנסה באמצעים מסרים שונים להשפיע על דעתו, עמדתו ומחשבתו של הצרכן.
?זה מתאים לי
קופירייטר צריך להיות בעל כישורים משולבים. יצירתיות וחדשנות, תובנות צרכניות והבנת האדם, שליטה בשפה ובגווניה ויכולות תמרון בשפה, ראייה אמנותית, רגישות והרבה שכל.הקופירייטר הוא החוליה המממשת שהופכת את האסטרטגיה והמטרה השיווקית לכדי טקסט, סיסמה או רעיון. העבודה תובענית - קופירייטרים חדשים יבצעו במשך ימים רבים ושעות ארוכות "עבודות שחורות" (למשל, כתיבת טבלאות מחירים למודעות פרסומת אינפורמטיביות); בעלי הניסיון יקבלו את התפקידים הזוהרים יותר ואת תיסרוט פרסומות הטלוויזיה.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
קשה להעריך את מספר העוסקים במקצוע כיוון שניתן למצוא קופירייטרים לא רק בעולם הפרסום, אלא גם בעולם האינטרנט והעיתונות, וכן יש מספר רב של קופירייטרים עצמאיים.
:טווח גילאי המועסקים
רוב הקופירייטרים מתחילים את הקריירה בגיל 22-28, כמתחילים או כסטאז'רים, תחת הנחייתו של קופירייטר בכיר. הקופירייטרים המבוגרים מבוגרים הרבה יותר.
:הדיפלומה והאופק האקדמי
47 קופירייטרים (שלמדו באחד מבתי הספר לקופירייטינג) השתלבו בשנה האחרונה בענף הפרסום. רובם השתלבו בחברות פרסום באינטרנט.
:המעסיקים הבולטים
מק'קאן אריקסון, באומן בר-ריבנאי, שלמור אבנון עמיחי, אדלר חומסקי & ורשבסקי, גיתם BBDO, יהושע TBWA, גליקמן נטלר סמסונוב, גלר נסיס, אריאלי, זרמון גולדמן, ראובני פרידן.
:משכורות
קופירייטר מתחיל יכול לצפות למשכורת שנעה בין 4,000-4,500 שקלים נטו לחודש. לאחר שנת ניסיון המשכורת עומדת על כ-6,000 שקלים נטו.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד את המקצוע כקורסים במכללות שמלמדות תקשורת עם מגמות פרסום וכן בבתי הספר לפרסום, המקיימים קורסים הנמשכים עד שנה. המועמדים לקורס קופירייטינג עוברים תהליך מיון הבוחן את יכולותיהם במבחן כתוב ובראיון.

משך הלימודים משתנה בהתאם למקום הלימודים. הקורס הארוך ביותר נמשך תשעה חודשים, במפגשים דו-שבועיים בשעות אחר הצהריים. במרבית המקרים, מתבצעות מטלות הקורס בבית, ביחידים או בקבוצות. בתום הלימודים מקבלים הבוגרים אחת מ-3 תעודות: בהצטיינות, בהצלחה ותעודת סיום.
?מה לומדים שם
יסודות הקופי, פיתוח חשיבה יצירתית ודמיון, חשיבה המצאתית ורוחבית, פיתוח כישורי הכתיבה והביטוי, אסטרטגיה, הפיכתה לבריף (תדריך עבודה), תהליך עבודה והדמיות עבודה, עבודה על פרויקטים של לקוחות אמת, פרסום למען הקהילה, מיתוג ומותגים, עיצוב מסרים והעברתם במדיומים השונים (עיתונים, מגזינים, אינטרנט, רדיו), מערכת יחסים בין ויז'ואל לטקסט, כתיבה לרדיו, בימוי קריינות, תסריטאות פרסומות, תכנים שיווקיים, אינטרנט ומדיה חדשה
?השתלבתי, מה הלאה
חלק נכבד ממי שמתחילים כקופירייטירים עוברים לניהול מחלקות יצירתיות במשרדי פרסום, לסמנכ"לות קריאטיב, כתיבה לתוכניות טלוויזיה או בעלות על משרדים או שותפויות. אחרים מעדיפים להתפתח "לרוחב" - עיתונות, כתיבה לאינטרנט וקופירייטינג פוליטי.
איפה אפשר ללמוד קופירייטר ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים