יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
פרסום, שיווק ומכירות
מקצועות תזזיתיים למי שרוצה לסובב את עולם העסקים על האצבע הקטנה
אודות המקצוע - פרסום, שיווק ומכירות
מנהל מכירות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מנהל המכירות מפקח על צוות המכירות ומתרגם בעזרתו את החלטות השיווק למכירת מוצרי החברה. התפקיד הוא חלק מהמסגרת הכוללת של המערכת השיווקית, כשמנהל המכירות אחראי על שלבים המתבצעים בצורה ליניארית וכן רוחבית.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
?זה מתאים לי
על מנת לעסוק בתחום זה עליך להיות אסרטיבי, שנון, בעל יכולות מכירה טובות, מחשבה מהירה, אמונה, לא מתייאש בקלות. יש אנשים הטוענים כי על מנת לעסוק במכירות יש צורך בחלקלקות מסוימת.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
לא ניתן להעריך את גודל הענף משום שמנהלי מכירות יש כמעט בכל תחום, בכל חברה ובכל נושא. ניתן לעבוד בתחום זה גם במשרה מלאה וגם במשמרות. ישנם סטודנטים רבים שעובדים בניהול מכירות בזמן הלימודים.
:טווח גילאי המועסקים
כל הגילאים. במשרות הזמניות לרוב מעדיפים משוחררים מהצבא.
:משכורות
המשכורות משתנות בהתאם לתחום, בהתאם לענף. לרוב המשכורות כוללות בסיס ואחוזים (עמלות) מסכום המכירה. לכל חברה יש טבלת תגמול משלה. חברות רבות נותנות בונוסים גם בהתאם לעמידה ביעדים של צוות המכירות וכו'.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
מוסדות רבים מציעים תוכניות לימוד בנושא ניהול מכירות, קידום מכירות ועוד, לרוב אין דרישות קדם ללימודים. בנוסף ישנם תארים אקדמאים המלמדים גם שיווק.
?מה לומדים שם
ניהול השיווק, בניית תוכנית שיווקית, שימור לקוחות, מחקרי שוק, מיתוג, התנהגות צרכנים, מיומנות בניסוח ועוד.
?השתלבתי, מה הלאה
מנהלי מכירות יכולים להפוך למנהלי טלמרקטינג, מנהלי מחלקה וכו'.
איפה אפשר ללמוד מנהל מכירות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים