יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
פרסום, שיווק ומכירות
מקצועות תזזיתיים למי שרוצה לסובב את עולם העסקים על האצבע הקטנה
אודות המקצוע - פרסום, שיווק ומכירות
מנהל שיווק
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
במסגרת ניהול השיווק, מאפיין העובד ומתכנן אסטרטגיות תוכניות שיווק שונות בהתאם למותגים בהם הוא עובד. מנהל שיווק צריך לשמור על ערך המותג שאותו הוא מנהל. עליו לדאוג לערכי המותג, לשיתופי פעולה שונים, העצמת והרחבת המותג, חשיפה לקהלי יעד חדשים ועוד. מנהל השיווק צריך להכיר את שוק העבודה בתחומו ולקבוע יעדים למציאות הרווחת על מנת להצליח בתפקידו.
?מה הן דרישות הקדם
אין
?זה מתאים לי
מנהל שיווק צריך להיות בעל אמביציה רבה, להיות מוכן לשעות עבודה ארוכות, בעל מעוף ותעוזה. תכונה חשובה למנהלי שיווק היא גמישות מחשבתית. בנוסף יש צורך במרפקים, יכולת ביטוי, ויכולת ראייה לטווח ארוך
מידע על הענף
:מספר מועסקים
אין נתונים, לאור רוחב היריעה של הענף - מנהלי שיווק יכולים להשתלב כמעט בכל ענף עבודה או תחום
:מספר מעסיקים
לא ניתן להעריך את מספר המעסיקים בשוק מפני שכיום כמעט בכל תחום ובכל חברה, קיימים תקנים למנהלי שיווק
:משכורות
המשכורות נעות בכל הטווחים מ-10,000 ועד ל-70,000 שקלים. המשכורת תלויה במקום העבודה הוותק של העובד בחברה והניסיון שלו. חברות רבות מתגמלות את מנהלי השיווק שלהם בבונוסים שונים הנוספים למשכורת הבסיס
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד שיווק במסגרת אקדמית במכללות ובאוניברסיטאות - תואר במנהל עסקים בהתמחות בשיווק וכו'. בנוסף ניתן ללמוד לימודי תעודה במוסדות הלימוד השונים.
?מה לומדים שם
ברוב המקומות מלמדים את ההיבט התיאורטי בשילוב ההיבט המעשי: ידע בתיאוריות שיווקיות, ניהול מותגים, שיווק ופרסום למגזרים שונים, שיווק ופרסום במדיות שונות, ניהול קריאטיב, מבוא לשיווק, תקשורת שיווקית וכו'.
?השתלבתי, מה הלאה
ניתן להשתלב במספר תחומים שונים המשיקים ולעבור ביניהם: מנהלי שיווק, מנהלי תחום מוצרים, מנהלי מותג. אין מתכון מדויק אך זהו מקצוע שניתן להתקדם בו ואף לעבור לתחומים שונים
כרטיס ביקור
סיוון אינשטיין, 29, רווקה, מתגוררת בת"א
:לימודים
משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטת ת"א
תנאים ושכר
גבוה מהממוצע במשק, כל שנה מקבלים העלאה במשכורת
ותק בחברה
שנה וחצי
?איך התקבלת
ריאיון וסדרת מבחנים קבועים של החברה
?איך העבודה
"עבודה מרתקת, כל יום לא דומה לקודם"
?מה הלאה
להמשיך להתקדם בחברה
טיפ לטריים
"לא לפחד מאחריות וללכת אחרי מה שהלב אומר לכם, לא משנה מה למדתם. לדעת לעבוד בצוות"
איפה אפשר ללמוד מנהל שיווק לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים