יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
פרסום, שיווק ומכירות
מקצועות תזזיתיים למי שרוצה לסובב את עולם העסקים על האצבע הקטנה
אודות המקצוע - פרסום, שיווק ומכירות
למכור את עצמך לעולם
העידן המודרני מביא עימו דרישה רבה לאנשי שיווק ופרסום. נטען שמקצועות אלו מניעים את מערך הפעולות העסקיות בעידן המאופיין בדינמיות רבה, והמציאות אינה כה רחוקה מטענה זו. שהרי אם נביט בעולם העסקים של ימינו, הוא מאופיין בתחרות עזה המצריכה אנשים מיומנים בעלי ידע רב בפרסום, שווק ומכירות. בלעדיהם, מוצר חדש לא ישרוד בשוק התחרותי, כל שכן יצבור לעצמו שם, קהל ומוניטין.

הפרסום נחשב לכלי שמתווך בין המוצר (או המפרסם) לבין הקהל - יוצר איתו דיאלוג, ומעביר אליו את המסר שנבחר. ככלל, המקצועות בתחום זה מנסים לשכנע את קהלי היעד לצאת לפעולה (רכישה של מוצרים, שכנוע בדעותיהם של אחרים וכו'), ועליהם לעשות זאת לא באמצעות שיחה אישית אלא באמצעות תקשורת ההמונים - בפניה מסחרית נרחבת.
לימודים תיאורטיים, עבודה מעשית
מרבית המוסדות להשכלה גבוהה מתייחסים לנושא השיווק והפרסום במספר מצומצם מאד של קורסים, הנלמדים כחלק מלימודי התקשורת. בבתי הספר המקצועיים, ישנם קורסים ולימודי תעודה שמתמקדים כל כולם בנושא, ונועדו לתת מענה טוב יותר ללימוד התחום המתפתח - הן מהבחינה התיאורטית והן מהבחינה המעשית. המכללות ובתי הספר מושכים אל שורותיהם שורה של אנשי מקצוע מיומנים, המלמדים את הסטודנטים את חומר הבסיס, טיפים להצלחה וכו', ואף עוזרים להם להתנסות בעבודות בצורה מעשית.
הכלים הנכונים לעתיד
אמנם הדעה הרווחת היא שאנשי מכירות נולדים כאלו ולא ניתן ללמוד את התחום "בכוח", אולם בתי הספר יוצאים מתוך נקודת הנחה שהבעיה נעוצה בשימוש בכלים הנכונים, ושבעזרת הטמעה נכונה של הכלים, כל אחד יכול להפוך לאיש מכירות מוצלח.
קישורים שימושיים
לימודי פרסום
לימודי תיירות
לימודי תקשורת
לימודי שיווק
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים