יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
הנדסאי ביוטכנולוגיה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הנדסאי ביוטכנולוגיה הינו מקצוע רב תחומי המשלב בין מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדוייקים והנדסה, תוך שימוש בישויות ביולוגיות לתועלת האדם והסביבה. העבודה משלבת מחקר ופיתוח, שיפור תהליכי ייצור במפעל, וגנטיקה.
?מה הן דרישות הקדם
כדי לעבוד בתחום הנדסאות ביוטכנולוגיה, על התלמיד לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם ברשם ההנדסאים. לימודי הנדסאי בישראל נמשכים כשנתיים ובסופן מוענקת דיפלומת הנדסאי.
?זה מתאים לי
התפקיד דורש חשיבה ביקורתית, מחשבה עמוקה, ראש גדול. מקום העבודה העיקרי הוא המעבדה, והעבודה כוללת דיתוף פעולה מתמיד עם חוקרים נוספים. כדאי להיות בעל רקע וזיקה לביולוגיה ולכימיה.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
טבע, מכתשים, אינטל, אוסם, עלית, מפעלי הבירה.
:המעסיק הציבורי
חברת חשמל, מקורות.
:משכורות
בוגרים טריים צפויים להשתכר 4,500 - 5,000 שקלים. בעלי ניסיון של 5-10 שנים 10,000 שקלים.
?למה כן
העולם פונה לביוטכנולוגיה ויתמקד בכימיה ובביולוגיה, הלימוד מקנה ידע אישי רחב. הלימודים מהווים קרש קפיצה לתואר מהנדס ביוטכנולוגיה.
גופים מפקחים
המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים, במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם, משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה. מה"ט מעניק לבוגריו תואר טכנאי מוסמך ותואר הנדסאי.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
כדי להשתלב כהנדסאי יש לעמוד בהצלחה עם פרוייקט הגמר, אשר אמור לבחון את הידע שנרכש במהלך הלימודים ולעמוד בהצלחה בשאר המשימות.
?מה לומדים שם
עיקרי מקצועות יסוד הם מתמטיקה, כימיה, פיזיקה ומחשב. המקצועות העיקריים הם ביולוגיה של התא, ביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית, דיאגנוסטיקה בשיטות אימוניות, אבטחת איכות GMP, ביוכימיה, אימונולוגיה, הנסה כימית והנדסה ביוטכנולוגית.
סוגי התעודות
בוגרי הנדסאים יקבלו עם תום הכשרתם דיפלומת הנדסאי ביוטכנולוגיה.
איפה אפשר ללמוד הנדסאי ביוטכנולוגיה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים