יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
הנדסאי בניין (הנ' אזרחית)
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הנדסאי בניין בעל דיפלומה המאפשרת לו להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, במדור ניהול הבניה, רשאי לשמש כהנדסאי אחראי באתר בניה כנציג מזמין העבודה, כמפקח וכהנדסאי מטעם קבלן הבנייה.

המקצוע קשור לתחום הבניה, פיקוח וניהול פרוייקטים, תכנון הנדסי למבנים פשוטים, תכנון ופיקוח של דרכים.
?מה הן דרישות הקדם
בכדי להיות הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית), יש לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם כהנדסאי בניין ברשם ההנדסאים. לימודי הנדסאי בניין בישראל נמשכים כשנתיים וחצי ובסופן מוענקת לבוגר הלימודים דיפלומת הנדסאי.

המגמה מחולקת לשניים:
1. הנדסאי ניהול ופיקוח - משך הלימודים שנתיים.
2. הנדסאי תכנון - משך הלימודים שנתיים וחצי (כדי להמשיך להנדסאי תכנון יש לעבור את מבחני מה"ט בציון של 60 לפחות).

* הנדסאי תכנון יכול להתעסק גם בניהול ופיקוח.
?זה מתאים לי
עבודתו של הנדסאי תכנון היא עבודה משרדית בעיקרה (תכנון במחשב ופיקוח עליון בשטח), עיקר עבודתו של הנדסאי ניהול ופיקוח מתבצעת בשטח מול בעלי מקצוע שונים.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
חברות בנייה ונדל"ן גדולות, משרדי תכנון בולטים.
:המעסיק הציבורי
רשויות מקומיות, משרדי מהנדסי הערים.
גופים מפקחים
מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת מה"ט טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים, במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם, משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה. מה"ט מעניק לבוגריו תואר טכנאי מוסמך ותואר הנדסאי.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
בכדי להשתלב בשוק עבודה כהנדסאי בניין (הנדסה אזרחית) הדרישות המינימליות הן עמידה בהצלחה בבחינות מה"ט אשר בסופן מוענקת דיפלומת הנדסאי. כמו כן, במהלך לימודיו יצטרך התלמיד להתמודד עם "פרוייקט גמר", אשר יבחן את יכולותיו ואת הידע שצבר לאורך הלימודים.

משך הלימודים:
הנדסאי ביצוע מבנים: 4 סמסטרים (כשנתיים).
הנדסאי תכנון מבנים: 5 סמסטרים (כשנתיים וחצי).
?מה לומדים שם
תכנון וביצוע מבנים: תכנון קונסטרוקציות בטון, תכנון קונסטרוקציות פלדה, חישוב כמויות, ארגון וניהול אתר בניה, בטיחות באתרי בניה, תכנון אינסטלציה סניטרית.
תכנון וביצוע כבישים ותשתיות: גאודזיה, תכנון וביצוע כבישים.

מקצועות המחשב: לימוד תוכנות מחשב המיושמות כיום בענף הבניה כגון: AUTOCAD תוכנת שרטוט, תוכנה לתכנון מבנים, תוכנה לתכנון כבישים, תוכנה לניהול אתרי בניה, WORD,EXCEL
סוגי התעודות
הנדסאי ניהול ופיקוח אתר או הנדסאי הנדסאי בוגר המגמה יקבל דיפלומה המאפשרת לו להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, במדור ניהול הבניה, ויהיה רשאי לשמש כהנדסאי אחראי באתר בניה כנציג מזמין העבודה, כמפקח וכהנדסאי מטעם הקבלן.
איפה אפשר ללמוד הנדסאי בניין (הנ' אזרחית) ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים