יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
עיצוב תעשייתי
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב תעשייתי מלווה את המוצר משלבי הפיתוח והתכנון ועד לבקרה של תהליכי הייצור, השיווק המכירה והשימוש במוצר. המעצב התעשייתי מעצב מוצר בעזרת ידע רב תחומי, כושר המצאה והכרת מגבלות ויתרונות הייצור. העיצוב התעשייתי מתאפיין בתהליך של מחקר, חשיבה קונספטואלית, חדשנות רעיונית ואפיון צורני.

הנדסאי עיצוב תעשייתי יכולים להשתלב בתהליכי עיצוב של מוצרים חדשים או שיפור של מוצרים קיימים, תוך התייחסות לצרכי הלקוח וקהל היעד בשילוב היבטים שונים.
?מה הן דרישות הקדם
בכדי לעסוק בהנדסאות עלייך לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם כהנדסאי אצל "רשם ההנדסאים". לימודי התחום נמשכים שנתיים וחצי. במהלך הלימודים יופקו פרוייקטים, שיבחנו את הידע שנרכש, ואת היצירתיות.
?זה מתאים לי
שלבי החשיבה והיצירה אינם נתחמים בשעות עבודה סטנדרטיות בהכרח. העבודה מתבצעת לעיתים באופן עצמאי ולעיתים בצוותים, דבר המותנה באופי הפרויקט, במקום העבודה ובלקוח. הנדסאי עיצוב תעשייתי צריך להיות יצירתי, בעל מוטיבציה וכושר המצאה, סקרן, פתוח לחוויות והתנסויות חדשות וגמיש מחשבתית.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
משרדי עיצוב תעשייתי בולטים: "ארמדילו", "אוממי", "גריזים", "דובי אופיר", "זוג", "טטרה", "מונקי ביזניס", "שחם", "שניאור".
:המעסיק הציבורי
הנדסאי עיצוב תעשייתי עובדים ברפא"ל, תע"ש, משרד הבטחון, חברת החשמל, ועוד.
גופים מפקחים
מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים, במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם, משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה. מה"ט מעניק לבוגריו תואר טכנאי מוסמך ותואר הנדסאי.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
במסגרת הלימודים הסטודנטים יוצרים, חווים ועובדים עם חומרים שונים בתהליכי ייצור הדומים לתעשייה (עד כמה שניתן). לרשותם עומדים משאבים רבים כגון סדנאות בניית מודלים, חדרי מחשב ותוכנות מתקדמות אשר יסייעו בידם בביצוע הפרויקטים. חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים, היא ההכרות עם התעשייה, סיורים מקצועיים במפעלים מובילים וביצוע פרויקטים משותפים עם גורמי חוץ בטכנולוגיות זמינות.

משך לימודי הנדסאים: שנתיים וחצי.
משך לימודי הנדסאי ותואר אקדמי: ארבע שנים.
?מה לומדים שם
תוכנית ההסמכה כוללת לימודים ריאליים (מתמטיקה, פיזיקה, תורת החומרים), לימודים עיוניים ולימודים תומכים (גרפיקה דו-ממדית וטיפוגרפיה, תערוכות, המחשה).

בנוסף מושם דגש על לימודים עיקריים (תלת ממד, בניית מודלים, סטודיו עיצוב) ולימודים יישומיים (תוכנות דו ותלת ממד - פוטושופ, פריהנד, סולידוורקס וכד').
סוגי התעודות
בוגרי הנדסאים יקבלו עם תום הכשרתם דיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט.
איפה אפשר ללמוד עיצוב תעשייתי ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים