יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
הנדסאי חומרה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הנדסאי חומרה עוסק בתכנון ובניית מערכות פיקוד ושליטה ממוחשבות, פיתוח רכיבים מתוכנתים, תכנות זמן אמת ואחזקת ציוד ממוחשב. בסיום הלימודים ניתן לעבוד במחלקות הרכבה וייצור במפעלי אלקטרוניקה (לרוב בתפקיד ניהולי), וכן, בשיווק ומכירות של רכיבי אלקטרוניקה בארץ ובחו"ל.
?מה הן דרישות הקדם
בכדי לעסוק בתחום, יש לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם כהנדסאי ברשם ההנדסאים. לימודי הנדסה בישראל נמשכים כשנתיים ובסופן מוענקת לבוגר דיפלומת הנדסאי.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
אינטל, אלסינט, פיברוניקס, בזק.
:המעסיק הציבורי
חברת החשמל, צה"ל, בתי חולים.
גופים מפקחים
מה"ט המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים, במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם, משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה. מה"ט מעניק לבוגריו תואר טכנאי מוסמך ותואר הנדסאי.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
בכדי להשתלב כהנדסאי, יש לעמוד לעמוד בהצלחה בבחינות מה"ט אשר בסופן תוענק לבוגר דיפלומת הנדסאי. כמו כן, במהלך הלימודים יש להשלים פרוייקט גמר שיבחן את הידע שנצבר במהלך הלימודים.
?מה לומדים שם
מקצועות רקע כלליים: כלכלה, אנגלית טכנית, סטטיסטיקה, אלקטרוניקה, מתמטיקה, אלגברה לינארית.

מקצועות מחשב בסיסיים: מבוא לתכנות, ארגון קבצים, מערכות הפעלה, ארכיטקטורת מחשבים, שפת C.

מקצועות מחשב מתקדמים: מהנה נתונים, מיקרופרוססורים, תקשורת, גרפיקה ממוחשבת, בסיסי נתונים, שפת אסמבלר, תכנון אתרים אינטראקטיביים (ASP), מסדי נתונים.

יישומי מחשב: מעבדי תמלילים, תיב"ם.
סוגי התעודות
בוגרי הנדסאים יקבלו עם תום הכשרתם דיפלומה המוכרת על ידי מה"ט.
?השתלבתי, מה הלאה
סטודנטים שיסיימו את לימודיהם בהצלחה, יוכלו להמשיך וללמוד במסלול מקוצר לתואר B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אפשרויות תעסוקה - פיתוח ומחקר, תיקון ותכנון בהנדסת מערכות ומעגלים, ניסויים ומדידות, הכנת תקנים ומפרטים טכניים, הדרכת עובדים, אומדן וחומרים, כתיבת הוראות הפעלה, תיקון ובדיקה.
איפה אפשר ללמוד הנדסאי חומרה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים