יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
הנדסאי תוכנה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
בוגרי לימודי הנדסאי תוכנה עוסקים בפיתוח ובתכנות במסגרת צוותי פיתוח, תפקידי Q.A אבטחת איכות של תוכנה, תחומי התקשורת וההדרכה.
?מה הן דרישות הקדם
בכדי לעבוד בתחום על התלמיד לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם ברשם ההנדסאים. לימודי הנדסאי בישראל נמשכים כשנתיים ובסופן מוענקת דיפלומת הנדסאי.
?זה מתאים לי
התפקיד מאופיין בשעות עבודה מרובות מול מחשב. העבודה הינה אישית, לכן מתאימה לאדם סגור שאין לו צורך לתקשר עם אנשים. העבודה עמוסה ואינטנסיבית.
מידע על הענף
?למה כן
העבודה מאתגרת. תחום עבודה זה תמיד יהיה בעל ביקוש.
?למה לא
שעות עבודה רבות מול מחשב, תקרת השכר מוגבלת, עבודה עצמאית ללא תקשורת עם אנשים.
גופים מפקחים
המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע הוא גוף ממלכתי המופקד על הכשרת טכנאים והנדסאים במקצועות הנדסיים-טכנולוגיים, במסגרת האגף להכשרה ופיתוח כח אדם, משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה. מה"ט מעניק לבוגריו תואר טכנאי מוסמך ותואר הנדסאי.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
הנדסאי תוכנה יוצא מוכן לשוק העבודה בזכות פרוייקט הגמר שעליו לבצע, במסגרת המטלות והבחינות שקבע מה"ט. הפרוייקט מאפשר ללומד ליישם בצורה מעשית את כל החומר הנלמד ולהתנסות באופן הביצוע של פרוייקט אמיתי בתעשייה.
?מה לומדים שם
תחומי לימוד עיקריים: שפות תכנות, מערכות הפעלה וארגון קבצים, בסיסי נתונים, מערכות זמן אמת, גרפיקה, ניתוח מערכות, ניתוח מערכות והנדסת תוכנה, מולטימדיה ואינטרנט.
סוגי התעודות
בוגרי הנדסאים יקבלו עם תום הכשרתם דיפלומת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט.
איפה אפשר ללמוד הנדסאי תוכנה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים