יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - הנדסאים
הנדסאי - התואר המוביל
מהפכת ההיי-טק של השנים האחרונות, וההתפתחות המטאורית של תעשיית הידע, מביאות לשיא את הביקוש לאנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה.

תהליכי צמיחה אלו הביאו לצורך בפיתוח סגל עובדים בעלי מיומנויות וכישורים, שיהוו חוט מקשר בין המהנדסים ואנשי הפיתוח לעובדי הייצור. התקדמות מדעית וטכנולוגית, האצת הביקוש ללימודים טכנולוגיים בקרב האוכלוסייה הישראלית והעלאת המודעות להשכלה טכנולוגית בקרב מגזרים שונים באוכלוסייה כמו המגזר הערבי, המגזר החרדי, אימהות חד הוריות, אוכלוסייה בדואית ועוד, העלו את תואר ההנדסאי המוסמך ואת תואר הטכנאי המוסמך על מפת ההכשרה וההשכלה בארץ.
דרישה מוגברת בשוק העבודה
האטרקטיביות הגדלה של המקצועות הטכנולוגיים והדרישה הגוברת בשוק התעסוקה לעובדים מיומנים ומוכשרים במקצועות אלו מביאות צעירים רבים להירשם ללימודי הנדסאים וטכנאים. הלימודים מתקיימים בלמעלה מ-75 מכללות טכנולוגיות ושלוחות להכשרת הנדסאים וטכנאים ברחבי הארץ.

ההנדסאי מהווה כיום אחד מבעלי המקצוע הנדרשים בתעשייה. איש מקצוע ברמה גבוהה המוכשר לעבודה בתעשייה, טיפול בציוד ובמכונות, ושדרוג מערכות ייצור. תחומי ההתמחות כיום מגוונים ונעים מהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, קירור ומיזוג אויר, דרך ביוטכנולוגיה וחקלאות, אדריכלות ועיצוב פנים ועד קולנוע וטלוויזיה, הנדסת קול ותקשורת חזותית.

הלימודים בבתי הספר להנדסאים נותנים דגש מיוחד על ההיבטים המעשיים של הטכנולוגיה. עובדה זו, יחד עם משך ההכשרה הקצר יחסית – רוב המסלולים נמשכים כשנתיים – מסייעת לבוגרים להיקלט בשוק העבודה במהירות. עלות הלימודים במסגרות אלה זהה לשכר הלימוד הנהוג באוניברסיטאות.
הדיפלומה והאופק האקדמי
מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, הפועל תחת משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, מופקד על הכשרת ההנדסאים והטכנאים, ומפקח על המכללות, בתי הספר והשלוחות שבמסגרתן לומדים כ-21,000 סטודנטים לקראת קבלת תעודת הנדסאי או טכנאי מוסמך.

תעודות הנדסאי וטכנאי מוסמך המוענקות בתום הלימודים הטכנולוגיים מהוות כרטיס כניסה להשתלבות מהירה בשוק העבודה ובתעשייה. בנוסף, המכללות הטכנולוגיות ומה"ט פועלים בתיאום עם מוסדות אקדמיים כך שתוכניות הלימוד בהן מהוות בסיס להמשך לימודים לתארים אקדמאים, ומאפשרות להנדסאי להמשיך את הכשרתו האקדמית, במקביל לפיתוח הקריירה.
קישורים שימושיים
לימודי הנדסאים
פורום הנדסאים
לימודי הנדסה
לימודי הנדסת מכונות
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים