יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
עבודות זמניות
ממלצרות ועד קידום מכירות, מחיילים ועד סטודנטים שצריכים "כסף כיס".
אודות המקצוע - עבודות זמניות
לא כולל שירות
עבודות זמניות הן עבודות שבדרך כלל לא נדרשת הכשרה כדי לבצע אותן, או שההכשרה הדרושה קצרה מאד. העוסקים בהם לא מתמידים בהן במשך זמן רב והן נחשבים כמעין "עבודות מעבר" כדי לחסוך קצת כסף או כדי לעשות משהו עד שמוצאים את הכיוון בחיים. ישנם בני נוער לפני צבא שעוסקים בהן, כמו גם חיילים משוחררים שעוד לא החליטו מה ברצונם לעשות בהמשך (או שרוצים לזכות בכספי הפיקדון המובטח למי שיתמיד במשך חצי שנה בעבודה מועדפת). קהל יעד אחר הם הסטודנטים, שעובדים במגוון עבודות זמניות ובמשמרות כדי לממן - ולו חלקית - את עלות הלימודים.

כאמור, משרות אלו אינן דורשות הכשרה מיוחדת. מעניין לציין שבחו"ל המצב שונה: גם משרה כמו מלצרות או טלמרקטינג דורשת בחו"ל הכשרה מקיפה ויחס למשרות אלו הוא ככל עבודה אחרת. בשוק העבודה בחו"ל, מי שנשכרים למשרות אלו הם מבוגרים, שעברו דבר או שניים בחיים והשירות הטוב הוא בראש מעייניהם - היחס למקצועות אלו רציני והן מקבלות את כל הכבוד הראוי. גם החברות ששוכרות עובדים אלו מבינות את חשיבותם, ומעדיפות מבוגרים בעלי ניסיון כדי שתוכלנה לתת ללקוחותיהן שירות טוב, יעיל ומקצועי.
לא מתעניינים בקביעות
בארץ תחום המלצרות סובל מתחלופה גבוהה של עובדים, וכך גם תחום שירות הלקוחות. העובדים מעדיפים למצוא משרות משתלמות יותר מבחינה כלכלית, או כאלו שנחשבות ליוקרתיות יותר מבחינה מקצועית, בעיני אחרים. מקצועות אחרים, כמו תמיכה טכנית, נחשבים להתמקצעות מסוימת בתחום המחשבים וכרטיס כניסה לעבודה בתחום - עבור סטודנטים שלומדים לתואר במחשבים, או אחרים. וישנם גם מקצועות שעבור אחדים מהווים מקצוע ועבור אחרים - תחביב. לא נדיר למצוא מנהלי חברות שגלגלים עסקאות בנות מאות אלפי שקלים ביום, ובערבים עובדים כברמנים, בשביל הכיף.

על העובדים הזמניים לזכור כי גם אם הם מתכננים לפרוש כנפיים ולהמשיך הלאה מיד לכשתינתן להם ההזדמנות, הרי שעליהם בכל זאת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. בצורה זו הם יכולים להבטיח לעצמם כי גם מעסיקים אחרים ירצו אותם בהמשך.
כדי לממן את הלימודים או בשביל הכיף
במרבית העבודות הזמניות מדובר בשכר לפי שעה, כשבדרך כלל מדובר בשכר מינימום. לעיתים העבודה מבוססת על שכר בסיס בתוספת עמלות ובונוסים (למשל, במכירות או במלצרות). מקצועות אחרים, הדורשים רמת מיומנות גבוהה יותר, מתגמלים את עובדיהם בהתאם. לעיתים - במקרים בהם החברה מספקת הכשרה מקצועית לעובד - אף נדרש העובד להתחייב כי יעבוד בחברה במשך תקופת מינימום (התחייבות של שנה, במרבית המקרים).
קישורים שימושיים
לימודי פרסום
לימודי תזונה
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים