יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
מנהלה ומשרד
המקצועות האדמיניסטרטיבים אמנם לא דורשים תואר, אך מצריכים התמחות וידע.
אודות המקצוע - מנהלה ומשרד
מזכירות - לדעת הכל
מקצועות המנהלה והמשרד נחשבים באופן מסורתי ל"מקצועות הצווארון הורוד" - כלומר, מקצועות נשיים באופן מובהק, שאין כמעט גברים שעוסקים בהם. למרות הטון המזלזל שבו מתייחסים למשרות אלו בחוגים מסוימים, הרי שהמזכירות אחראיות על כל ענייני המשרד ויודעות מה קורה בו בכל רגע ורגע, כמו גם נמצאות בקשר עם לקוחות החברה. עבודתן הקשה כוללת שעות עבודה רבות, כשבדרך כלל המזכירה צמודה למנכ"ל ועובדת בשעות בהן הוא עובד - גם אם אלו חורגות משעות העבודה הרגילות.

תפקידי המשרד וההנהלה דורשים הופעה ייצוגית, יכולת קבלת החלטות והתמודדות מהירה עם אירועים בזמן אמת. המזכירה תורמת לביצוע העבודה השוטפת במשרד, גם אם מעשיה אינם מורגשים אלא היא פועלת מאחורי הקלעים להבטיח שהעניינים מנוהלים בצורה תקינה. התפקידים שהיא מבצעת מתחברים לפעילות שהיא הרבה יותר מסך חלקיה.
חלקית או מלאה - הביקוש תמיד גבוה
קשה לתאר משרד ללא מזכירה או בעלת משרה אדמיניסטרטיבית מקבילה. ובאמת, כיום הביקוש למשרות המנהלה גובר, וחברות מעסיקות עובדות בתפקידי משרד בתפקידים ניהוליים כמו גם זוטרים, וכן במשרות קבועות, זמניות, מלאות או חלקיות (ולעיתים: בשכר לפי שעה) - הכל בהתאם לצורך של כל חברה וחברה.
לימודים: לפיתוח המיומנויות האישיות
אמנם לא ניתן ללמוד "תואר ראשון במזכירות", וגם אין חובה ללמוד את התחום, אולם כיום, עם הביקוש הגובר, מזכירות ומנהלות אדמיניסטרטיביות רבות מגיעות למסקנה כי הדבר כדאי. מנהלת אדמיניסטרטיבית יכולה להפיק ידע רב מלימודי תעודה כאלו או מסדנאות העשרה לפיתוח מיומנויות אישיות. הלימודים משפרים את מיומנויות המחשב של המזכירות, ומאפשרות להן להתנסות ולהתמחות במספר יישומים נוספים או בתוכנות שלא הכירו עד כה.

מקצועות מנהלתיים נוספים דורשים התמחות בתחומי ידע מסוימים - כמו רפואה או משפט - שניתן ללמוד במהלך הקורסים.
קישורים שימושיים
לימודי מנהל עסקים
לימודי משאבי אנוש
לימודי לוגיסטיקה
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים