יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
בידור ובמה
"מה את סורגת, מספיק כבר לקרוא, זמן לבלות כעת - כל החיים הם קברט".
אודות המקצוע - בידור ובמה
נגן
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
נגן הוא אדם המתמחה בנגינה על כלי כלשהו (גיטרה, תופים, פסנתר וכו'). הוא יכול לנגן במסגרת תזמורת, במסגרת להקה, או כעצמאי.
?מה הן דרישות הקדם
על מנת להיות נגן, חובה עליך לדעת לנגן בכלי כלשהו בצורה מקצועית. שמיעה מוזיקלית גם היא נדרשת.
?זה מתאים לי
נגן טוב הוא לא רק בעל שמיעה מוזיקלית אלא גם בעל שמיעה אבסולוטית. יכולת לקרוא תווים מהווה גם היא יתרון. עליו להיות בעל קואורדינציה וזריזות אצבעות. כאשר מדובר בנגן בלהקה, עליו להיות בעל כישורי עבודת צוות וכן בעל יחסים בין-אישיים טובים. כריזמה גם לא תזיק.
העבודה אינה עבודה בשעות קבועות - כאשר הנגן מנגן בלהקה או משמש כנגן ליווי בהופעות, עבודתו תלויה בשעות בהן נקבעו ההופעות.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
ישנם אלפי נגנים ברחבי הארץ.
:המעסיקים הבולטים
המעסיקים הם לרוב תזמורות ואנסמבלים גדולים שונים, בני 40 נגנים ואף למעלה מכך. כמו כן ניתן למצוא נגנים בהרכבי בידור, בלהקות וכן בלהקות שמתמחות בנגינה של מוזיקה בסגנון מסוים - או בנגינה על כלים מסוג מסוים (למשל, תזמורת כלי נשיפה, תזמורת כלי הקשה וכו').

מעסיקים נוספים הם מפיקי הופעות זמר או הופעות בידור, ששוכרים נגנים על פי כישוריהם לתוכניות בידור, למחזות, לנגינת רקע בקלטות וידאו וביצוע פסקולים לסרטים וכו'.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד נגינה באופן מקצועי בחוגים למוזיקה באוניברסיטאות. רוב הנגנים לומדים לנגן בבתי ספר ללימוד נגינה, בקונסרבטוריונים או אצל מורים פרטיים.
איפה אפשר ללמוד נגן ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים