יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
בידור ובמה
"מה את סורגת, מספיק כבר לקרוא, זמן לבלות כעת - כל החיים הם קברט".
אודות המקצוע - בידור ובמה
זמר
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
זמרים עוסקים בשירה: הם עומדים בקדמת הבמה (או מלווים ברקע) ומבצעים טקסטים - חלקם כותבים את הטקסטים עבור עצמם ומלחינים אותם, ואחרים שרים טקסטים שכתבו אחרים.
?מה הן דרישות הקדם
לא נדרשת השכלה רשמית, אך חובה לדעת לשיר בסולמות ובתווים הנכונים ולא לזייף.
?זה מתאים לי
פרט לכשרון שירה, זמרים צריכים להתברך בכריזמה ובסבלנות רבה. לא כל אחד מצליח לפרוץ ולעיתים נדרשות שנים על מנת שמישהו בתעשייה ייתן לזמר צ'אנס. גם לאחר הפריצה הגדולה יש צורך בסבלנות ובנכונות לעבודה קשה - הופעות במקומות קטנים וניסיון להביא קהל, התייחסות בסבלנות לנציגי התקשורת ולמעריצים וכו'.
העבודה אינה עבודה בשעות קבועות ולעיתים מדובר בשעות רבות ביום ואף ימים רבים מחוץ לבית.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
רבים מגדירים את עצמם זמרים, אך כצפוי, לא כולם פרצו ולא לכולם יש שם מוכר. באקו"ם רשומים למעלה מ-5,000 חברים, אך יש לסייג ולומר כי לא כולם מבצעים וחלקם יוצרים.
:מספר מעסיקים
חברות התקליטים הגדולות הן הד ארצי, פונוקול, הליקון, אן.אם.סי. ישנן גם חברות קטנות יותר, כמו התו השמיני.

מעסיקים נוספים הם מפיקים של קלטות וידאו ודיבוב סרטים, או של מופעי בידור, שזקוקים לזמרים על מנת שישירו שירי נושא ברקע.
ישנם מעסיקים עקיפים, כמו מועדוני זמר שמבקשים לשכור את שירותיהם של הזמרים - בין אם על ידי תיווך של אמרגנו של הזמר ובין אם על ידי פניה ישירה אליהם.
:משכורות
המשכורות בענף משתנות בהתאם למעמד, בהתאם למקום, וכמובן בהתאם למה שהסוכן שלך מצליח להוציא.
גופים מפקחים
אקו"ם - מפקח על זכויות היוצרים ותשלומי תמלוגים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ישנם בתי ספר למוזיקה, וכן ניתן ללמוד את הנושא בחוג למוזיקולוגיה באוניברסיטאות או במוסדות בהם יש לימודי תעודה. תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום וכוללים לרוב ראיון אישי ומבחן כניסה מעשי.
כמו כן ניתן ללמוד שיעורי פיתוח קול באופן פרטי.
?מה לומדים שם
לימודי מוזיקולוגיה מספקים לתלמידים ידע מוזיקלי מגוון: קורסים שמסבירים מהי הרמוניה טונאלית והרמוניה א-טונאלית, קורס המסביר את החוקים של כל סוג הרמוניה כזו. כמו כן נלמדים הנושאים הבאים: כיצד מתזמרים, היסטוריה של כלי נגינה, מנעד הצלילים של כל כלי, איך בוניים כלי הנגינה וכן לימודים הקשורים למלחינים מפורסמים - ההיסטוריה שלהם, ייחוד של כל מלחין וכו'. עוד נלמדים סוגי המוזיקה השונים ומאפייניהם (ג'אז, מוזיקה קלאסית, פופ, מוזיקה קלה וכו'), פיתוח קול ועוד.
?השתלבתי, מה הלאה
לזמרים מתחילים מומלץ לעשות הקלטות דמו (סקיצות) על מנת שיוכלו להפיץ אותן בקרב חברות התקליטים ובאופן זה לשווק את עצמם ולהראות את הפוטנציאל שקיים בהם.
לזמרים מנוסים, שחברת התקליטים כבר הפיצה את החומרים שלהם בחנויות, אבל רוצים עוד - נסו לפתח קריירה בחו"ל.
איפה אפשר ללמוד זמר ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים