יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
בידור ובמה
"מה את סורגת, מספיק כבר לקרוא, זמן לבלות כעת - כל החיים הם קברט".
אודות המקצוע - בידור ובמה
טכנאי סאונד והגברה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
בעל מקצוע שעוסק בהיבטים הטכנולוגיים של אמצעי ההקלטה וההשמעה. טכנאי קול בוחר את עיצוב הצליל, מתפעל את מכשירי ההקלטה, כמו כן אחראי לתפעול מערכות ההגברה בעיקר בהקלטות חוץ והקלטות לטלוויזיה, קולנוע וכו'. במקרים רבים משתלב תפקידו של הטכנאי באולפן בהפקה מוסיקלית וההחלטות המתקבלות הן אומנותיות ולא רק טכניות.
?מה הן דרישות הקדם
ידע במכשירים חשמליים, יכולת טכנית, דיוק, אין צורך בלימודים קודמים.
?זה מתאים לי
יש צורך ביכולת טכנית. מדובר בעבודה של שעות ארוכות בהן נמצא העובד באולפן. אם אתם סובלים מקלאוסטרופוביה - זו לא העבודה בשבילכם.
מידע על הענף
:מספר מעסיקים
יש מעל ל-100 אולפני הקלטות שונים, זאת בנוסף לחברות רבות שמפיקות תכנים לטלוויזיה ולרדיו.
:משכורות
מרבית העוסקים משתכרים לפי עבודה. השכר לפרויקט נקבע בהתאם למקום העבודה, הוותק, סוג העבודה וכו'.
הכשרה ותעודות
?מה לומדים שם
רוב הלימודים נעשים בקבוצות קטנות וכוללים הדגמות, שימוש במכשירים וניסיון מעשי.
כמו כן נלמדים קורסים בתחומים הבאים: עקרונות הסאונד, מבנה המיקסר, טייפ, מיקרפון, יסודות האקוסטיקה, הקלטת כונן, הקלטות רב ערוציות, מיקסים כולל שימוש באוטומציות, פוסט פרודקשן, Protools ועוד.
איפה אפשר ללמוד טכנאי סאונד והגברה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים