יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
בידור ובמה
"מה את סורגת, מספיק כבר לקרוא, זמן לבלות כעת - כל החיים הם קברט".
אודות המקצוע - בידור ובמה
כוריאוגרף
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
הכוריאוגרף יוצר תנועות אמנותיות - בדרך כלל בתחום המחול אך לעיתים גם בהתעמלות אומנותית או בתחום הפעלולים וסצינות קרב לסרטי קולנוע. את הכוריאוגרפיה מתאימים לקונספט של יצירת המחול, הריקוד או תרגיל ההתעמלות ומשלבים ביחד עם המוזיקה, אם קיימת. לאחר מכן יש להתאים לריקוד מוזיקה (אם לא היתה לפני כן), תלבושות, תאורה וכו'. ניתן ליצור כוריאוגרפיה ליצירה שלמה או רק לחלק ממנה.
?מה הן דרישות הקדם
ידע בריקוד ובמחול, כושר גופני.
?זה מתאים לי
הכוריאוגרף צריך להכיר תנועות מחול ואלמנטים ריקודיים, להכיר את הפיזיולוגיה של גוף האדם (על מנת שלא ייצור תנועה שלא ניתן לרקוד או שפוגעת ברקדן) ולהיות בעל חשיבה יצירתית. עליו להיות טוב מספיק כדי שלא יחזור על עצמו ויוכל ליצור משהו שונה לקונספטים שונים ולסגנונות מוזיקליים שונים.
כוריאוגרף של אומנויות לחימה צריך להכיר את תנועות הלחימה, ולהפוך אותן לאמינות כמו גם אסתטיות וסוחפות - מעין לחימה שהיא גם שיר או ריקוד.

העבודה אינה עבודה בשעות קבועות, היא דורשת כושר גופני (שכם על הכוריאוגרף להדגים את התנועות לרקדנים), לחץ ועמידה בזמנים.
מידע על הענף
:מספר מעסיקים
המעסיקים הפוטנציאליים הן להקות המחול הגדולות או להקות מחול ניסיוניות, האופרה הישראלית ואולפני קולנוע המפיקים סרטים שמשולבות בהן סצינות לחימה - בעיקר אומנויות לחימה. כמו כן ישנם כוריאוגרפים שעובדים עבור הפקות טלוויזיה וסרטוני פרסומות. ישנם כוריאוגרפים שמציעים את שירותיהם עבור אנשים פרטיים - למשל, עזרה ביצירת ריקוד לחתונה או עבור חגיגות משפחתיות.

דוגמאות ללהקות מחול הן להקת בת שבע, מיומנה, בת דור, שקטק, קול ודממה, להקת המחול ההוליסטי נובה, וכן להקות מחול מקומיות.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
כוריאוגרפיה ניתן ללמוד במספר מצומצם של בתי ספר למוזיקה ומחול או מרכזים לספורט.
?מה לומדים שם
נושאי הלימוד כוללים הקניית ידע בסיסי בכוריאוגרפיה לבמה, מוסיקה, תלבושות, תאורה, הגברה, אביזרים, תפאורה, שיעורי טכניקה ומחול, חשיבה יצירתית ואלמנטים כוריאוגרפים, הפקת מופע ועוד.
איפה אפשר ללמוד כוריאוגרף לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים