יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - בריאות ורפואה
שיננית
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
שיננית היא בעלת מקצוע פרא רפואי בתחום רפואת שיניים אשר עוסקת בהיגיינת הפה ובטיפול מונע. בין תפקידיה: הסרת אבנית, כתמים ומשקעים (קשים ורכים) מעל ומתחת לחניכיי המטופל, ביצוע צילומי רנטגן, ייעוץ בנושא תזונה נכונה למניעת עששת וליטוש סתימות.
?מה הן דרישות הקדם
לימודי תעודה למקצוע.
?זה מתאים לי
שיננית נדרשת להיות אמפתית וסבלנית. כמו כן עליה להיות אחראית מאוד, שכן היא מלמדת ומדריכה מטופלים.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
כ -1,200 שינניות עובדות ברחבי הארץ.
:טווח גילאי המועסקים
מגיל 20 ומעלה
:הדיפלומה והאופק האקדמי
כ- 100 בנות משתלבות בעבודה כל שנה.
:המעסיקים הבולטים
המעסיקות הן קופות החולים הגדולות, מרפאות שיניים פרטיות, בתי חולים
:משכורות
איגוד השיננות הישראלי (אש"י) ממליץ על שכר של 100 ש"ח לשעה ברוטו.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
כ-120 בכל שנה.
בוגרים טריים
כ-100 בכל שנה.
הכשרה ולימודים
לימודי התעודה הם 2,000 שנות לימוד אקדמיות, כלומר שנתיים עד שלוש שנים. בעלות ניסיון כסייעת לרופא שיניים יכולות לנסות להשיג פטורים ממספר קורסים וללמוד במשך שנה בלבד.
תנאי הקבלה כוללים בגרות מלאה, מבחני קבלה וראיונות אישיים.
?מה לומדים שם
נלמדים נושאים כמורפולוגיה (צורת השיניים), אנטומיה, מחלות, עזרה ראשונה, דיאליזה
סוגי התעודות
שיננית המסיימת את הלימודים מקבלת תעודת הסמכה ורישיון לעסוק במקצוע, שבלעדיו אסור לה לתת שירות.
איפה אפשר ללמוד שיננית ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים