יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - בריאות ורפואה
בריאות - מקצוע עם שליחות
אחד התחומים הנחשקים ביותר הוא תחום הרפואה והבריאות. כבר בגילאי הגן, הילדים עונים לשאלה "מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול", בתשובה "רופא". הרופאים ובעלי מקצועות הבריאות האחרים מייצגים את הטוב בעולם - הרצון לעזור לאנשים, לתרום את הידע האישי על מנת להציל חיים. ובעצם, לא רק הצלה, כי אם גם אבחנה, מניעה, טיפול, שיפור ושיקום בריאות האדם.

לא פלא שלמרבית תחומים אלו מגיעים רק בעלי ההישגים הטובים ביותר. גם המקצועות האחרים, שמסתופפים תחת צילם היוקרתי של הרופאים, חשובים ותורמים לא פחות. אלו הפסיכולוג, הקליני, ששומר על בריאותם הנפשית של מטופלים; האחות הסיעודית, שמסייעת לקשישים לסיים את חייהם בכבוד; השיננית, שתורמת אף היא לאיכות חיינו בלי שנדע, ועוד. כל המקצועות הללו מתאפיינים במניעת מקרי חירום או טיפול ממוקד בהם.
עוברים לרפואה פרטית
תחושת הסיפוק מפצה במידת מה על השחיקה הגבוהה. הפסיכולוג הקליני סופג לתוכו את סיפוריהם של מטופליו; האחיות מתרוצצות אנה ואנה כשלעיתים החולים מלחיצים אותן ומבקשים את עזרתן; השיננית עושה עבודה שחורה, שחוזרת על עצמה בכל טיפול ודורשת דייקנות רבה; על הדיאטן להתמודד עם מטופלים שלא תמיד מוכנים לוותר על הרגלים רעים, ואילו על רופאים בתחילת דרכם לעבוד במשמרות ארוכות בנות 24 ו-26 שעות ברציפות.

תעשיית הבריאות לא תמיד מתגמלת את העוסקים בה מבחינה כספית. העובדים לא תמיד מוצאים נחמה בתלוש המשכורת, כך שלתחושת הסיפוק האישי והתגמול הנפשי חשיבות גבוהה. עם זאת, השוק התפתח ועובר עתה להעדפת הרפואה הפרטית על פני הרפואה הציבורית. אפילו קופות החולים מציעות ביטוחים משלימים, טיפולים אלטרנטיביים ועוד. רופאים רבים פותחים - לצד עבודתם בבית החולים - מרפאה פרטית משלהם. וכך, רופאים ופסיכולוגים קליניים בעלי ניסיון ובעלי קליניקה פרטית יכולים לצפות לשכר גבוה מאד, וכך גם כל מי שמספק ייעוץ במסגרת פרטית.
לימודים מפרכים
תחום הרפואה והבריאות חשוב כל כך, עד שהדבר משתקף גם בלימודים אליו. אחריות אישית היא בגדר חובה, וכך גם בשלות נפשית. אין כאן מקום להתלוצץ עם מטופלים, שכן מדובר בחיי אדם וכל תשובה עשויה להילקח ברצינות גמורה על ידי המטופל. על העוסקים בתחום להכיר את צמתי הנפש של מטופליהם ואין פלא, אם כן, שרק הטובים ביותר מתקבלים ללימודים ושהלימודים המפרכים אורכים 7 שנים (למשרת רופא).
בכל המקצועות ההתמחות ארוכה ומייגעת.
קישורים שימושיים
לימודי סיעוד
לימודי רפואה
לימודי רפואה משלימה
לימודי פיזיותרפיה
לימודי פסיכולוגיה
כל מסלולי הלימוד בתחום
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים