יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - מדעי החברה והרוח
מדעי המדינה וממשל
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
בעלי תואר במדעי המדינה יכולים לעסוק במגוון רחב של תחומים: עוזרים פרלמנטריים (למי שמעדיף פוליטיקה), עובדי מנהל ציבורי. עיסוקים נוספים הם בתחומי הממשל, יחסים בינלאומיים, תקשורת פוליטית, מדיניות חברתית ופילוסופיה פוליטית.
?זה מתאים לי
תחום מדעי המדינה הוא בעיקרו תיאורטי ולא מעשי. מתאים מאוד לאוהבי האקטואליה והחדשות. מיועד בעיקר לאנשים שחיים את הפוליטיקה הישראלית ואת אירועי השעה יום יום.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
928 סטודנטים חדשים נרשמו בשנת 2005 ללימודי מדעי המדינה. עוד 219 סטודנטים נרשמו ללימודי יחסים בינלאומיים (יחב"ל).
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד את לימודי מדעי המדינה לתואר ראשון במסגרת לימודים חד חוגים ודו חוגים. לימודי מדעי המדינה במסלול החד חוגי מיועדים לסטודנטים מצטיינים.
?מה לומדים שם
בשנה הראשונה ללימודי התואר הראשון נלמדים בעיקר מבואות התחום. בשנה השניה והשלישית עוסקים הסטודנטים בנושאים בהם בחרו להתמקד. בשנה השלישית מגישים הסטודנטים שני סמינרים.
?השתלבתי, מה הלאה
הסטודנטים המסיימים את לימודי התואר הראשון במדעי המדינה מגלים כי קיימת תחרות רבה על מקומות העבודה בתחום. סטודנטים רבים עובדים בעבודות פרלמנטריות ומשתלבים במנהל הציבורי. אנשי צבא רבים שלמדו מדעי המדינה ממשיכים בקריירה הצבאית שלהם.
כרטיס ביקור
צח בורוביץ, 28, נשוי, מתגורר בירושלים
:לימודים
תואר ראשון - ביה"ס לאודר לממשל (המרכז הבינתחומי הרצליה), תואר שני - דיפלומטיה וביטחון (אוניברסיטת ת"א)
תנאים ושכר
גבוהים מהממוצע
ותק בחברה
שנה וחצי ב"גלעד", בתפקיד "לוביסט"
?איך התקבלת
"סיימתי את עבודתי במשרד ראש הממשלה והגעתי לכאן עם ניסיון דרך מודעה שפרסמו בבינתחומי"
?איך העבודה
"סיפוק רב מהעבודה. תהליכים שאתה מניע מגיעים לתקשורת ומשנים את חיי אזרחי המדינה"
?מה הלאה
"להמשיך במשרד ודרך הניסיון שצברתי להגיע לתפקידי מפתח"
טיפ לטריים
"לא מספיק רק ללמוד. נסו להשתלב עוד בשלב הלימודים במישרה כלשהי הקשורה לתחום כדי שתצברו ניסיון"
איפה אפשר ללמוד מדעי המדינה וממשל לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים