יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - מדעי החברה והרוח
היסטוריה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
ההיסטוריון עוסק בניתוח תקופות שונות דרך תעודות, ספרי היסטוריה ומחקרים. את מסקנותיו הוא מרכז במחקרים משל עצמו.
?זה מתאים לי
לימודי ההיסטוריה מיועדים למי שאירועים היסטוריים והשלכתם על חיינו המודרניים מרתקים אותו. הלימודים מעניינים מאוד אך דורשים הרבה כוח רצון ויכולת התמדה של הסטודנט. השיעורים מתבססים על קריאה מרובה של טקסטים משיעור לשיעור. לימודי ההיסטוריה מועילים בעיקר למי שרואה את המשך דרכו באקדמיה או שהתחום קרוב ללבו.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
במהלך שנת 2005 נרשמו 505 סטודנטים ללימודי התואר הראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטאות; בנוסף, בחרו 241 סטודנטים להתחיל בשנה זאת את לימודי ההיסטוריה הישראלית ו-247 החלו ללמוד במסגרת היסטוריה של עמי האיסלאם.
?מה לומדים שם
התואר הראשון בהיסטוריה מקנה לסטודנט ידע רחב ביותר על תקופות שונות כגון: התקופה הקלאסית (יוון ורומא), ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת והעת החדישה. כל אחת מהתקופות נלמדת בקורסי מבוא בשנת הלימודים הראשונה. בשנה השניה יכולים הסטודנטים לבחור שיעורי המשך לפי התקופות המועדפות עליהם ולפי אזורים בעולם הקוסמים להם יותר: למשל, היסטוריה של ארה"ב, מערב ומרכז אירופה, רוסיה ומזרח אירופה ואמריקה הלטינית. חלוקה נוספת של הספרים היא לפי תחומים - היסטוריה כללית, היסטוריה של המזה"ת וההיסטוריה של מדינת ישראל.
התואר הראשון מסתיים לאחר שלוש שנות לימוד והגשת סמינר בנושא בו בחרתם להתמקד.
?השתלבתי, מה הלאה
לימודי ההיסטוריה לא יקנו לכם יותר מדי אפשרויות בשוק העבודה - ההיסטוריון יכול לערוך מחקר עצמאי ולפרסם ספרים לקהל הרחב, או ללמוד שנה נוספת לשם קבלת תעודת הוראה, ולעסוק כמורה להיסטוריה בבתי הספר.
סטודנטים בוגרי תארים בהיסטוריה ישראלית יכולים להשתלב במכוני מחקר בארץ. כמו כן ניתן לעבוד כהיסטוריון צבאי (אם מתמחים בתחום זה).
אפשרות אחרת היא להמשיך ולעסוק במחקר באוניברסיטאות השונות במסגרת תארים מתקדמים. כל האוניברסיטאות מציעות מסלולים לתארים מתקדמים בהיסטוריה.
איפה אפשר ללמוד היסטוריה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים