יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
אודות המקצוע - מדעי החברה והרוח
עובד סוציאלי
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
עובדים סוציאליים מטפלים בשכבות אוכלוסייה חלשות, הסובלות מעוני, אלימות, פשע והתמכרויות. על העובד הסוציאלי להתערב בחייו של מטופליו - בין אם הדבר נעשה ברמת הפרט או המשפחה, ובין אם ברמת הקהילה - כך שיוכל להתחזק ולהתגבר על קשייו. כמו כן מטפלים העובדים הסוציאליים בנכים ובבעלי פיגור שכלי (אין מדובר בטיפול סיעודי, אלא בטיפול פסיכולוגי וחברתי) ומשקמים אסירים משוחררים
?מה הן דרישות הקדם
תואר ראשון בעבודה סוציאלית.
?זה מתאים לי
מי שרוצה להיכנס לתחום צריך לקחת בחשבון כי מדובר בעבודה קשה, שוחקת מבחינה נפשית. על העובד להתמודד עם תחלואי החברה ולשמוע ללא הרף סיפורים קשים של מי שחיים בשולי החברה. כמו כן עליכם לזכור כי זו עבודה מעשית הכוללת מגע רב עם אנשים - כבר בשנת הלימודים הראשונה עוסקים הסטודנטים בעבודה מעשית במסגרת קליניקות אוניברסיטאיות
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
734 סטודנטים חדשים החלו ללמוד עבודה סוציאלית בשנת 2005
הכשרה ולימודים
עבודה סוציאלית נחשבת כיום למקצוע מבוקש ובעל אפשרויות רבות להשתלבות בעבודה. עקב הביקוש הגדול של סטודנטים ללמוד באוניברסיטאות עלו גם הדרישות. הלימודים נערכים במסגרת חד חוגית בלבד בשל עומס הלימודים. לעומת חוגים אחרים, במקצוע זה יש מערכת שעות קבועה ל-5 ימים בשבוע במהלך כל התואר ואין לימודי בחירה כלל. בשל העומס הרב, לא ניתן לשלב עבודה מזדמנת במהלך הלימודים.
כיום, מכללות ספורות מאפשרות לימודי עבודה סוציאלית במסגרת מכללה
?השתלבתי, מה הלאה
עם סיום התואר הראשון ניתן להשתלב מיד בעבודה. העובד הסוציאלי יכול להשתלב במגזר הציבורי (בתי חולים, עיריות, מערכת הבריאות, משטרה, בתי כלא, שירותי רווחה שונים). כמו כן ניתן לעבוד גם בחברת החשמל או בבנקים. גם בחברות ההייטק הגדולות ישנם עובדים סוציאליים, והם אחראים על קביעת תנאי עבודה נאותים ועל טיפול בבעיות האישיות של העובדים. בשנים הראשונות השכר נוטה להיות נמוך יחסית, אך עם הקידום והוותק גם השכר משתפר

אפשרות אחרת היא לעבוד בסקטור הפרטי - תחום זה נחשב יוקרתי ובהתאם, הוא מבוקש מאד. יש לקחת בחשבון שעבודה במגזר הפרטי לרוב מצריכה המשך הלימודים הגבוהים והשתלמות בנושאים כמו פסיכותרפיה, טיפול משפחתי וטיפול קבוצתי.
איפה אפשר ללמוד עובד סוציאלי לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים