יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
עיצוב גרפי
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מעצב גרפי (מעצב תקשורת חזותית) עוסק בשכנוע חזותי ומתמודד עם מטלות תקשורתיות. במילים אחרות, הוא מקבל מסר שצריך להעביר או להבהיר, ועליו לעשות זאת באמצעים חזותיים - כלומר, הוא לא עושה זאת באמצעות סלוגן או טקסט פרסומי, אלא באמצעות לוגו, איור וכו'.
במקצועות הקשורים לתחום המחשבים, המעצב הגרפי אחראי על עיצוב אתרי אינטרנט והעברת המסר שלהם באמצעות סט צבעים, בין השאר.
?מה הן דרישות הקדם
אין.
עבור מעצבים גרפיים באינטרנט: ידע ב-HTML.
?זה מתאים לי
העבודה מאופיינת בשעות עבודה רבות מול מחשב, ניסיונות רבים עד שהלקוח אוהב את התוצאה ולעיתים דרישה לעבודת צוות. צריך להתברך בסבלנות רבה ואורך נשימה.
מידע על הענף
:המעסיקים הבולטים
ניתן למצוא מעצבים גרפיים במשרדי פרסום, מערכות עיתונים, הוצאות ספרים (הבאת ספר לדפוס), משרדי הפקות דפוס, חברות הפקה לטלוויזיה וכמובן חברות עיצוב אתרים באינטרנט.
:משכורות
בחברות המבוססות, ירוויח מעצב צעיר כ-6,000 שקלים בחודש; מעצב בעל וותק יכול לצפות לשכר של 12,000 שקלים.
מעצבים רבים עובדים כפרילאנסרים, ומשכורתם נקבעת בהתאם למספר הפרויקטים שביצעו.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ישנם מעצבים שהחלו לעבוד מבלי שלמדו את התחום, אולם כדי לקבל את הכלים המתאימים ולדעת להשתמש בהם נכון עדיף להירשם לאחד מקורסי העיצוב הגרפי הזמינים. דרישות הקבלה הן תעודת בגרות וראיון קבלה אישי.
?מה לומדים שם
הקורסים כוללים שיעורים ביסודות העיצוב, יסודות המחשב, ציור ורישום, מבוא לתולדות האמנות והעיצוב, יסודות הטיפוגרפיה, צילום, צילום דיגיטלי, מבוא לחשיבה חזותית ועוד. כמו כן נלמדים נושאים בתקשורת חזותית, איור, עיצוב תקשורת במחשב, תולדות העיצוב הגרפי, אמנות, עיצוב מתקדם לתקשורת במחשב, תקשורת, טכנולוגיות הפקה ועוד.
במרבית מסלולי הלימוד ילמדו הסטודנטים גם שיעורים בגרפיקה ממוחשבת, ושימוש בתוכנות Freehand, פוטושופ, בניית מצגות בפאואר-פוינט ואף Flash, המשמשת בעיקר באינטרנט.
?השתלבתי, מה הלאה
בוגרי מסלולי הגרפיקה הממוחשבת משתלבים לאחר הלימודים במשרדי פרסום, טלוויזיה, סרטי אנימציה, עיתונות, הוצאות ספרים, משרדי גרפיקה, חברות הייטק ועוד. הרוב עובדים כפרילאנסרים, והמוצלחים יהפכו להיות מבוקשים מספיק כדי לפתוח משרד משלהם.
איפה אפשר ללמוד עיצוב גרפי ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים