יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
מנתח מערכות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מנתח מערכות אחראי על אפיון והתאמה של מערכת מידע לארגון או ללקוח. מנתח המערכות חוקר את מצב הארגון לו יש להתאים את המערכת, מבין את דרכי העבודה בארגון ומסייע ללקוח להגדיר את דרישותיו ואת מטרות המערכת. לאחר מכן הוא פונה לאפיון ולתכנון המערכת - הוא מציין את הפונקציות והפעולות השונות שעל המערכת לבצע וכן את דרישות החומרה והתוכנה. בעבודתו מתווך מנתח המערכות בין הלקוח או הארגון לבין אנשי החומרה והתוכנה המפתחים בפועל את המערכת.
?מה הן דרישות הקדם
תואר ראשון בהנדסת תוכנה, מדעי המחשב, או תואר אחר עם התמחות במערכות מידע.
?זה מתאים לי
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לשאול שאלות, יחסי אנוש מצוינים, כושר יזמות, ראייה מערכתית, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
הערכות גורסות כי כ-15,000 איש מועסקים כמנתחי מערכות ומנהלי פרויקטים.
:משכורות
מנתחי מערכות מתחילים יכולים לצפות לשכר שנע בין 10,000-18,000 שקלים בחודש; עם הניסיון עולה רמת השכר, ויכולה להגיע עד לסביבות 20,000 שקלים בחודש ואף יותר.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן לבחור מבין מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון, כשהעיקריים שבהם הם הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב ומנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע. משך הלימודים בין שלוש לארבע שנים. כמו כן, בעלי תואר ראשון יכולים לעבור הכשרות לניהול מערכות מידע במכללות ללימודי מקצועות המחשב.
?השתלבתי, מה הלאה
מנתח מערכות מידע יכול להיות ראש צוות בחברת היי טק, מנהל פרוייקטים ולהתקדם לתפקידי הניהול המקצועיים הבכירים ביותר בארגון.
איפה אפשר ללמוד מנתח מערכות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים