יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
מנהל רשתות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מנהל הרשתות שולט במערכות ההפעלה של הארגון ומפעיל אותן: חומרת מחשב אישי, רשתות, מערכות פתוחות וסגורות ושרתי אינטרנט, אינטראנט ואבטחת מידע. כמו כן הוא אחראי להפעלת תוכנות ברמות הארגון השונות.
מערכות ההפעלה הינן החיבור הלוגיסטי שבין מערכות המחשוב השונות (מהמחשב האישי, שרת האינטרנט, שרת הדואר, בסיס נתונים, מערכת פקסים, ועד מערכת אבטחת מידע). בכל ארגון נדרשת מערכת כזו על מנת לתחום, לתזמן ולתעל מידע הזורם בארגון.
?מה הן דרישות הקדם
הסמכת MCSA/MCSE
?זה מתאים לי
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לעבוד שעות ארוכות מול מחשב, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים.

לרוב מדובר בעבודה משרדית בסביבה נוחה, חמישה ימי עבודה בשבוע, בדרך כלל בשעות קבועות. בזמן פרוייקטים גדולים ושדרוגים במערכות המחשוב, כרוך התפקיד בשעות עבודה ארוכות ורציפות בתנאי לחץ. בחלק מהמקרים הולכת ונפוצה עבודה מרחוק בדרך כלל מהבית באמצעות חיבור חיצוני לרשתות התקשורת. עבודה ארוכה מול מחשב עלולה להביא לרגישות בעיניים, אי נוחות בגב ובעיות בידיים ובשורשי כף היד.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
על פי הערכות, כ-22,000 איש עובדים כמנהלי רשתות ומנהלי תקשורת נתונים - מספרים אלו כוללים עובדים המועסקים כנציגי תמיכה ומהנדסי תמיכה ותקשורת
:משכורות
מ-6,000 שקלים בחודש לעובדים מתחילים וחסרי ניסיון, ועד 16,000 לבעלי ניסיון. מהנדסי רשתות וראשי צוותים יכולים להשתכר עד 15,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
אפשרויות הלימוד מגוונות: ניתן ללמוד באוניברסיטאות הגדולות ובמכללות בחוג למדעי המחשב, להצטרף ללימודי הנדסאים או להירשם ללימודי תעודה בני שלושה עד שישה חודשים במכללות ללימוד מקצועות המחשב.
?השתלבתי, מה הלאה
ניתן להתקדם לתפקיד מהנדסי רשתות תקשורת ומומחי אבטחת מידע.
איפה אפשר ללמוד מנהל רשתות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים