יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
מהנדס תוכנה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מהנדס תוכנה עוסק בפיתוח תוכנות למגוון יישומים ותחומים - החל מפיתוח משחקי מחשב וסלולר ועד פיתוח תוכנות לתעשיות הביטחוניות. מהנדסי תוכנה עוסקים בכל השלבים הכרוכים בפיתוח מוצר תוכנה, החל מהגדרת דירשות הלקוח, דרך אפיון המוצר, פיתוחו, בדיקות חוזרות ונשנות שלו, הטמעתו והתחזוקה השוטפת של מוצרי התוכנה.
?מה הן דרישות הקדם
תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תוכנה או תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב.
?זה מתאים לי
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לעבוד שעות ארוכות מול מחשב, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים.

העבודה עצמה היא עבודה משרדית בסביבה נוחה, חמישה ימי עבודה בשבוע, בדרך כלל בשעות קבועות. בזמן פרוייקטים גדולים ושדרוגים במערכות המחשוב, כרוך התפקיד בשעות עבודה ארוכות ורציפות בתנאי לחץ. בחלק מהמקרים הולכת ונפוצה עבודה מרחוק (בדרך כלל מהבית) באמצעות חיבור חיצוני לרשתות התקשורת. עבודה ארוכה מול מחשב עלולה להביא לרגישות בעיניים, אי נוחות בגב ובעיות בידיים ובשורשי כף היד.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
ההערכה היא כי קיימים כ-60,000 מהנדסי תוכנה ומתכנתים בשוק.
:המעסיקים הבולטים
חברות המחשבים הגדולות: אינטל, מרקורי, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, ness, צ'קפוינט, nice.
:משכורות
החל מ-10,000 ש"ח ברוטו לחודש בחברות קטנות ועד 17,000 בגדולות. בהמשך הדרך מגיעות ל- 20,000 שקלים בחודש ויותר.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן לבחור באחד משני מסלולים: מדעי המחשב או הנדסת תוכנה. הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב נוגעים יותר לתיאוריה (רבים מהבוגרים ממשיכים לתארים מתקדמים) והם נמשכים שלוש שנים; הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה מתמקדים בעיקר בפרקטיקה ונמשכים ארבע שנים. הלימודים מתקיימים בטכניון, באוניברסיטאות ובמכללות להנדסה ברחבי הארץ.
?מה לומדים שם
לימודי הנדסת התוכנה משלבים בין לימוד היסודות התיאורטיים של מדעי המחשב לבין הקניית ידע ומיומנות מעשיות במתודולוגיות הנדסיות לפיתוח מערכות תוכנה.
?השתלבתי, מה הלאה
מהנדסי תוכנה מתחילים כבודקי תוכנה (QA) או מתכנתים בבתי תוכנה. לאחר צבירת ניסיון הם יכולים להתקדם לתפקידי ראשי צוותים, מנהלי פרוייקטים, תפקידי ניהול בכירים וייזום סטארט אפים.
איפה אפשר ללמוד מהנדס תוכנה לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים