יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
מהנדס חומרה
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
מהנדסי חומרה עוסקים בתכנון ופיתוח רכיבי חומרה למחשבים ולמכשירים אלקטרוניים אחרים - מטלפונים סלולריים וציוד תקשורת ועד ציוד רפואי. מהנדס החומרה אחראי על ההיבט הטכני של פיתוח החומרה והרכיבים האלקטרוניים - מעגלים חשמליים ושבבים. מהנדס הוא הכינוי המקצועי למהנדסי אלקטרוניקה, חשמל או מחשבים המתעסקים עם רכיבי חומרה.
?מה הן דרישות הקדם
תואר ראשון B.Sc.בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה או בהנדסת מחשבים.
?זה מתאים לי
מהנדס החומרה צריך להיות מישהו בעל חוש טכני, ריכוז, כושר לימוד עצמי ומשמעת עצמית.

העבודה מתקיימת במעבדות מחקר וייצור במתכונת של חמישה ימי עבודה בשבוע, בדרך כלל בשעות קבועות. בזמן פרוייקטים גדולים כרוך התפקיד בשעות עבודה ארוכות ורציפות בתנאי לחץ.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
כ-38,000 איש עובדים כמהנדסי חומרה - נתון זה כולל גם עובדים המועסקים כאינטגרטורים, ראשי צוות חומרה, ומהנדסי אלקטרוניקה.
:המעסיקים הבולטים
אלווריון, מוטורולה, DSPC, אג'ילנט, אלביט
:משכורות
מהנדס חומרה מתחיל משתכר 15-20 אלף שקלים בחודש, ובהמשך שכרו יכול להגיע עד 30,000 שקלים בחודש; שכרו של הנדסאי חומרה מתחיל נע בין 10-15 אלף שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נמשכים בין ארבע לחמש שנים ומתקיימים בטכניון, באוניברסיטאות ובמכללות להנדסה. לימודי הנדסת מחשבים מתנהלים בטכניון ובאוניברסיטאות ונמשכים בין שלוש לארבע שנים.
איפה אפשר ללמוד מהנדס חומרה ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים