יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
היי-טק ומחשבים
מי נגד מי, מה דרישות הקבלה ואיך נראה תלוש המשכורת של עובדי הבועה
אודות המקצוע - היי-טק ומחשבים
אבטחת איכות
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
אנשי אבטחת האיכות - בודקי תוכנה ו-QA - אחראים על ביצוע בדיקות התוכנה במהלך הפיתוח ולקראת השקתה: אנשי ה-QA אחראים על תהליך הפיתוח והבדיקה; בודקי התוכנה עורכים את הביקורת המקיפה והדקדקנית על מנת לוודא שהתוכנה עובדת באופן ראוי, ללא שגיאות, הן בהיבט של הקוד התכנותי והן בהיבט החיצוני-ממשקי.
בודקי התוכנה ממלאים את התפקיד הבסיסי ביותר בארגוני תוכנה והיי-טק, ולכן לרוב מועסקים בו סטודנטים בשנים האחרונות לתואר או מתכנתים מתחילים. התחום מאפשר דריסת רגל ראשונה בענף ההיי טק וצבירת ניסיון מעשי והיכרות עם התפקידים השונים בענף.
?מה הן דרישות הקדם
ידע בתכנות או באבטחת איכות.
?זה מתאים לי
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לעבוד שעות ארוכות מול מחשב, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים.

העבודה עצמה היא עבודה משרדית בסביבה נוחה, חמישה ימי עבודה בשבוע, בדרך כלל בשעות קבועות. בזמן פרוייקטים גדולים ושדרוגים במערכות המחשוב, כרוך התפקיד בשעות עבודה ארוכות ורציפות בתנאי לחץ. בחלק מהמקרים הולכת ונפוצה עבודה מרחוק, בדרך כלל באמצעות חיבור חיצוני לרשתות התקשורת. עבודה ארוכה מול מחשב עלולה להביא לרגישות בעיניים, אי נוחות בגב ובעיות בידיים ובשורשי כף היד.
מידע על הענף
:מספר מועסקים
על פי הערכות, כ-15,000 עוסקים באבטחת איכות, כאנשי QA, בודקי תוכנה ובודקי חומרה.
:המעסיקים הבולטים
חברות המחשבים הגדולות: אינטל, מרקורי, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, sap, nice.
:משכורות
שכרם של בודקי תוכנה נע לרוב בטווח שבין 8,000-18,000 שקלים בחודש. לאחר כחמש שנות ניסיון השכר יכול להגיע ל-20 אלף שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
סטודנטים לתואר ראשון בהנדסת מחשבים או הנדסת תוכנה (בין שלוש לארבע שנים), בוגרי קורסי תעודה בתכנות או באבטחת איכות במכללות ללימודי מקצועות המחשב.
?השתלבתי, מה הלאה
אופק התעסוקה תלוי במידה רבה בהשכלתם של בודקי התוכנה. בודקי תוכנה שהחלו בתור סטודנטים לתואר מהנדס תוכנה או מחשבים יוכלו להתקדם לאחר צבירת ניסיון לתפקידי ראשי צוותים, מנהלי פרוייקטים, תפקידי ניהול בכירים וייזום סטארט-אפים. לבעלי הכשרה לא אקדמית האופק התעסוקתי מוגבל יותר, וכולל בעיקר עבודה בתכנות.
איפה אפשר ללמוד אבטחת איכות ללימודי תעודה
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים