יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש
תקשורת, קולנוע וטלוויזיה
כתיבה, עריכה, קולנוע, טלוויזיה ורדיו - מה צריך כדי להיות מוביל דעה.
אודות המקצוע - תקשורת, קולנוע וטלוויזיה
עריכת תוכן
תיאור המקצוע
?מה זה בכלל
עבודתו הבסיסית של עורך התוכן היא לשפר טקסטים כתובים שהוא מקבל. כמו כן, דואג העורך לתכנים שמופיעים בערוצי התוכן עליהם הוא אחראי, ולמראה הכללי של הערוץ. העורך נותן הוראות לכתבים (למשל, נושאים לכתבות, מועדי הגשה), מרכז את הטקסטים ששלחו, עורך אותם ובוחר את התמונות שילוו את הכתבה. עוד הוא מקיים שיחות עם העורך הראשי, ממנו הוא לומד על הצורה בה הערוץ צריך להיראות - ולפיה עליה לפעול. בפועל, עורך התוכן באינטרנט בדרך כלל משמש לא רק כעורך אלא גם כתב, ולפעמים אפילו כמפיק.
?מה הן דרישות הקדם
ניסיון ככתב עיתונות או כתב אינטרנט, ועמידה במבחן עריכה.
?זה מתאים לי
בראש ובראשונה צריך עורך תוכן לדעת לעבוד תחת לחץ, ולנפק כתבות במהירות. נוסף על כך צריך עורך התוכן לשלב יכולות של כתב, עורך ועורך לשוני. כלומר, להיות מסוגל למצוא מקורות לכתבה, לכתוב אותה בעת הצורך ולהיות בעל יכולת כתיבה גבוהה מספיק כדי לערוך את כתבותיו בעצמו, כמו גם את הכתבות שמגישים כתבי המערכת. על עורך התוכן לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים, יהיה עליו לעבוד גם מהבית (בשעות הערב או בסופי שבוע וחגים) כדי לעדכן ידיעות חשובות.היות שעולם האינטרנט מהיר מאוד ודינאמי, על העורך להיות בעל מחשבה מהירה ולדעת לסכל טעויות במהירות האפשרית. בנוסף, צריך עורך התוכן להיות בעל יכולת לעבוד עם גורמים נוספים כגון מחלקות הגרפיקה, החדשות ועורכי ערוצי התוכן השונים של האתר.
מידע על הענף
:טווח גילאי המועסקים
לרוב, 24-35
:הדיפלומה והאופק האקדמי
גורמים בתחום מעריכים כי בשנה האחרונה הצטרפו כעשרים עד שלושים עורכים וסגני עורכים חדשים לאתרי האינטרנט.
:המעסיקים הבולטים
כמו בעיתונות הכתובה, גם כאן שולטים שלושת הגופים הגדולים - רשת ידיעות, מעריב ושוקן. אליהם מצטרפים פורטלי האינטרנט "וואלה!" ו"נענע", ורשת המגזינים SBC.
:משכורות
בשלושת האתרים הגדולים ירוויחו עורכי התוכן מ-5,500 שקלים בחודש לסגן עורך מתחיל, ועד ל-10,000 שקלים לוותיקים יותר. באתרים הקטנים הסכומים פחות גבוהים.
גופים מפקחים
אין
הכשרה ותעודות
?מה לומדים שם
כל אוניברסיטה מציעה מסלול לימודי תקשורת המשולבים עם חוג נוסף. בנוסף, ניתן ללמוד תקשורת במכללות. לימודי התקשורת מבוססים על מספר קורסי מבוא, בנושאים "תקשורת ומשפט", "תקשורת המונים" ואפילו "תקשורת ופסיכולוגיה". בצד המעשי יותר לומדים איך לכתוב כתבות, איך לצלם ולערוך ואפילו איך לערוך ולהגיש תוכנית רדיו. באוניברסיטאות הדגש הוא על הפן המחקרי יותר, וכל סטודנט המסיים ללמוד את קורסי החובה בוחר נושא הקשור לתחום התקשורת ובוחן אותו לעומק
?השתלבתי, מה הלאה
בתחום זה אין מסלול קידום מובנה אבל לרוב, המתמידים בתפקיד עריכת התוכן מקבלים תנאים טובים יותר או הופכים לעורכים ראשיים
איפה אפשר ללמוד עריכת תוכן לתואר ראשון
X
מערכת "מתאים לך?" היא פיתוח ייחודי ומקורי של צוות "כיוונים לעתיד", מבית "יישום" - החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית. בראש צוות "כיוונים לעתיד" עומד פרופסור איתמר גתי, מומחה בעל שם עולמי בפסיכולוגיה תעסוקתית, מהמחלקה לפסיכולוגיה והחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.

מטרת צוות "כיוונים לעתיד" היא לשפר את סיכויי ההשתלבות התעסוקתית של צעירים בעזרת סיוע בקבלת החלטות טובות יותר בתהליך בחירת תחום לימודים או מקצוע.

על מנת להשיג מטרה זו, ערך הצוות מחקרים על דרכי סיוע לצעירים המתלבטים מה ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור. באמצעות המחקרים, הוקם מאגר ידע העוסק בתהליכי בחירת לימודים ומקצוע. ידע זה מיושם במערכות ובמסגרות שונות שנועדו לסייע לצעירים המתלבטים בבחירה המקצועית. אחת ממערכות הסיוע שפותחו לאחרונה היא מערכת "מתאים לך?".

מערכת "מתאים לך?" נבחנה במהלך הפיתוח באמצעות סימולציות על העדפותיהם המקצועיות של 50,000 צעירים מתלבטים בארץ. המערכת מאפשרת לבדוק באיזו מידה תחום לימוד או מקצוע עליו חושבים באמת מתאים להעדפות הגולש.

צוות "כיוונים לעתיד", מהאוניברסיטה העברית, מוכר בעולם כמוביל בחדשנות, ומחקריו פורסמו בכתבי-עת מקצועיים יוקרתיים. בין הפרויקטים המצליחים של הצוות ניתן למצוא את "המבדק", מערכת הכוונה מקצועית און-ליין שמטרתה להציג למתלבט שעדיין לא יודע או לא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, רשימה של מקצועות מומלצים להמשך בדיקה, המבדק משולב באתר "יורם לימודים".

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים