יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש


ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
-וואלה SCHOOL-

רוצה עוד 50 נק' בפסיכומטרי?
מחפש קורס להעשרת הידע?
כבר לא צריך להוציא כסף על מורה פרטי

-סקר-

הקורס הכי מיותר באוניברסיטה
קישורים מומלצים בסטודנטים
המכללה האקדמית ספיר
המרכז הבינתחומי הרצליה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית כנרת
אורט
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
מכללת נצרת עלית
מכללת רידמן
הקריה האקדמית אונו
אוניברסיטת אריאל בשומרון
יתקוסעת ןויסינ תריבצב הדירי :2015 בואט ח"וד
יום רביעי, 23 בדצמבר 2015, 15:44 רגנוי לג :תאמ
בואט ןוכמ לש 'הנידמה בצמ' ח"וד ךותמ הלועה בצמה תנומת יהוז ,הדובעה קושב תרחואמ תובלתשהו יתקוסעת ןויסינ תריבצב הדירי ,ההובגה הלכשהה תכרעמל םימשרנה םיטנדוטסה רועישב הטאה
דו
(shutterstock-'צ) םירבגמ רתוי תוליכשמ םישנ :תיברעהו תידוהיה הייסולכואב
כמדי שנה מתפרסם דו"ח מצב המדינה מטעם מרכז טאוב, המציג תמונת מצב חברתית כלכלית של מדינת ישראל. השנה, נראה כי בנוסף לנושא המרכזי לפיו 40% מהמועסקים עלולים לאבד את עבודתם במהלך שני העשורים הקרובים כתוצאה מתהליכי מחשוב, עולים אף נתונים מדאיגים סביב מצבם החברתי כלכלי של הסטודנטים בישראל.

הדס פוקס, חוקרת במכון טאוב חקרה את מצבם החברתי כלכלי של צעירי ישראל ומצאה כי בעשור האחרון מספרם של הסטודנטים באוניברסיטאות נמצא במגמת ירידה ונכון לשנת 2014 עומד על 65,000 סטודנטים (לעומת 96,000 במכללות).

הנתונים מראים כי בשנים האחרונות חלה האטה בגידול שיעור הסטודנטים שנרשמים למוסדות להשכלה גבוהה. בנוסף, שיעור הסטודנטים מבין גילאי 18-34 עלה מ-9% בשנת 1995 ל-15% בשנת 2011. עיקר הגידול הוא של סטודנטים במכללות אקדמיות.

עוד נמצא כי בקרב שכבת הצעירים, נשים משכילות יותר מגברים וכי שיעור האקדמאים בקרב גילאי 31-34 גבוה יותר בקרב נשים, הן באוכלוסייה היהודית - 49% אצל הנשים לעומת 42% אצל הגברים והן באוכלוסייה הערבית - 21% בקרב הנשים לעומת 18% בקרב הגברים.

במקביל לדחיית גיל הלימודים, עולה מן הדו"ח כי צעירים משתלבים בשוק העבודה בגיל מאוחר יותר מבעבר, במיוחד גברים.

שיעור התעסוקה של גילאי 18-22 ירד מ-31% ב-1995 ל-28% בשנת 2010 ושיעור הגברים בגילאים אלו שאינם עובדים או לומדים לתואר אקדמי, עלה מ-76% ל-81% עבור יהודים, ומ-35% ל-42% עבור ערבים.

דורשל ידכ םידבוע םייתניב ?הריירקל יתקוסעת ןויסינ
ניסיון תעסוקתי לקריירה? בינתיים עובדים כדי לשרוד
(shutterstock-'צ) סנרפתהל ידכ םידבוע ,ןובשחב אב אל יתקוסעת ןויסינ
חשבתם שסטודנטים מחפשים עבודה על מנת לצבור ניסיון בתחום? מהמחקר של מכון טאוב עולה כי בין השנים 1995-2011 חלה עלייה בשיעור הסטודנטים היהודים המועסקים וכיום מספרם עומד על 65% מכלל הסטודנטים.

עוד עולה כי 55% מהסטודנטים היהודים המועסקים עובדים במשרות חלקיות בשלוש השנים הראשונות ללימודיהם וכי כמעט אינם צוברים ניסיון תעסוקתי רלוונטי שיסייע להם בקריירה העתידית, אלא עובדים על מנת להתפרנס.

גילאי 31-34 משתלבים בשוק העבודה בשיעורים קרובים לאוכלוסייה מבוגרת יותר ואף מועסקים באחוזי משרה דומים. עם זאת, נרשמה ירידה בגובה השכר הריאלי לשעה של גילאים אלו בשנים 2004-2011.

ירידה זו מוסברת, בין היתר בירידה בוותק של אקדמאים צעירים בשוק העבודה עקב דחיית גיל הלימודים, בריבוי הפונים להשכלה אקדמית ובגידול בשיעור העובדים בענפי השירותים.

לפי המחקר, מקצועות הנמצאים בסיכון גבוה למחשוב מאופיינים בפעולות חזרתיות וטכניות כמו למשל ניהול חשבונות והזנת נתונים, בהשוואה למקצועות בסיכון נמוך הדורשים יצירתיות, אינטליגנציה חברתית, תפיסה מורכבת ויכולת משא ומתן, מקצועות כמו: כלכלנים, נהגי אוטובוס והיסטוריונים נמצאים בסבירות בינונית למחשוב.

מקצועות כמו עובדים סוציאליים, רופאים, כוריאוגרפים ופסיכולוגים מוגדרים כאמור בסיכון נמוך.

גרסה להדפסה שלח לחבר

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים